Reklama

Termin ukończenia kanalizacji w Góreczkach Wielkich przesunięty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa kanalizacji w Góreczkach Wielkich przeciągnie się. Wójt Piotr Skrzypek poinformował, że termin zakończenia prac został przesunięty - z 31 sierpnia na 30 września.

W lipcu ubiegłego roku przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Góreczkach Wielkich wygrała firma Eko-San-Gaz z Ostrowa Wielkopolskiego. Zgodnie z podpisaną umową, prace miały zacząć się jeszcze w ubiegłym roku, a ich zakończenie nastąpić w ciągu 12 miesięcy od momentu podpisania umowy. Tę zawarto w sierpniu 2021 r. 

Według informacji przekazanych przez wójta Piotra Skrzypka, na początku lipca budowa kanalizacji w Góreczkach Wielkich osiągnęła 60% zaawansowania prac i nie było przesłanek wskazujących na konieczność przesunięcia ustalonego terminu.

Jednak przedłużenie terminu budowy kanalizacji w Góreczkach Wielkich 

W sierpniu okazało się, że inwestycja nie zostanie zrealizowana w terminie. Wójt, że mimo przesunięcia terminy zakończenia o miesiąc, inwestycja – w zasadzie – jest na finiszu.

W czwartek, 1 września włodarz gminy oraz przedstawiciel wykonawcy spotkali się mieszkańcami Góreczek. Jak przekazał Piotr Skrzypek omawiano m.in. sposób odtworzenia nawierzchni drogi wiodącej przez miejscowość oraz wjazdu do Góreczek.

Chcieliśmy zrobić szerszy wjazd do Góreczek - nadmienił wójt.

Podkreślił, że wjazd do tej miejscowości był zawsze wąski, a poszerzenie go spowodowałoby, że stałby się wygodniejszy w użytkowaniu. Wyjaśnił, że negocjuje z wykonawcą, aby te prace przeprowadzić w ramach trwającej inwestycji.

Wójt Pakosławia o inwestycji w Góreczkach Wielkich: Nie jest idealnie

Wójt Piotr Skrzypek przyznaje, że inwestycja nie przebiega idealnie, jest sporo mankamentów. Wskazuje, że wykonawca był wzywany m. in. do lepszego zabezpieczenia terenu budowy.

Największe kontrowersje i uwagi zwrócił wykop (pod przepompownię ścieków - przyp. red.) przy samym wjeździe do Góreczek - zauważa wójt. 

Piotr Skrzypek podkreśla, że rozumie, iż mieszkańcy są zmęczeni tą inwestycją, jednak przypomina, że powinna się zakończyć za niespełna miesiąc.

Mam nadzieję, że efekt końcowy wynagrodzi wszystkie niedogodności - dopowiada włodarz Pakosławia.

Niemal 6 km sieci kanalizacyjnej w Góreczkach Wielkich 

Warto przypomnieć, że skanalizowana zostanie cała miejscowość Góreczki Wielkie, za wyjątkiem jej części (Baranowa), które już sieć posiada. Wybudowane zostanie około 2,7 km sieci tłocznej, 3,2 km sieci wraz z przyłączami oraz 3 przepompownie ścieków.

Koszt inwestycji w 80% zostanie pokryty dotacją z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, resztę pieniędzy wyłoży gmina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy