Reklama

Testowali Rowerową S5 od Prusic i Rydzyny [FILM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkudziesięciu cyklistów przetestowało trasę "Rowerową S5" powstającą wzdłuż drogi krajowej drogi ekspresowej Poznań - Wrocław.

Reklama

Dwie grupy wyruszyły jednocześnie z Prusic i Rydzyny, by spotkać się w Rawiczu, a dokładnie w podrawickim Sierakowie, gdzie odbyło się podsumowanie rajdu.

Celem rajdu było sprawdzenie jak się jedzie odcinkami, które zostały zaproponowane przez projektantów trasy - mówi burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik, który wziął udział w rajdzie.

Burmistrz przyznaje, że trasa jest w większości przejezdna, jednak w okolicach Prusic i Żmigrodu wymaga częściowego przeprojektowania.

Trasa jak najbardziej nadaje się na trasę rowerową. Trzeba ją jeszcze uzupełnić o brakujące odcinki i rozwiązać problem węzłów i przejazdów przez S5, bo nie wszystkie są przygotowane pod ruch rowerowy - przyznaje projektant Jarosław Wysocki z PPWK Architekci, która rozplanowuje przebieg trasy.

"Rowerowa S5" jest inicjatywą burmistrza Rawicza, Grzegorza Kubika. Jej ideą jest utworzenie sieci ścieżek rowerowych, które połączyłyby Wrocław z Poznaniem wzdłuż drogi ekspresowej S5. Do poprowadzenia szlaku mają być wykorzystane głównie drogi techniczne przy S5.

Wiosną 2019 roku powołano stowarzyszenie samorządów leżących na trasie między Wrocławiem, a Poznaniem. Gminy Żmigród, Rawicz i Bojanowo otrzymały dotację na wykonanie wstępnej dokumentacji trasy. 

Grzegorz Kubik ma nadzieję, że pod koniec przyszłego tygodnia będzie już gotowy wstępny projekt odcinka Rydzyna - Prusice wraz z kosztorysami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy