Reklama

Trwają przygotowania do 30. finału WOŚP. Co zaplanowano w Rawiczu i Jutrosinie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Trwają przygotowania do 30. finału WOŚP. Co zaplanowano w Rawiczu i Jutrosinie? - Zdjęcie główne

Trwają przygotowania do 30. finału WOŚP. Co zaplanowano w Rawiczu i Jutrosinie? | foto archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 30 stycznia na ulice miast i miasteczek wyjdą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał odbędzie się po raz 30. Sztaby zostały zarejestrowane w trzech miejscowościach powiatu rawickiego.

W tegorocznej edycji przedsięwzięcia pieniądze będą zbierane na okulistykę dziecięcą, by zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Sztab WOŚP Rawicz

Zarejestrowano 120 wolontariuszy. Najmłodszy z nich ma rok i kwestować będzie z rodzicem. Najstarszy wolontariusz ma 61 lat i kwestować będzie razem z żoną, która również jest wolontariuszką. Przedstawiciele rawickiego sztabu pojawią się nie tylko w mieście, ale i w różnych miejscowościach gminy Rawicz, Pakosławiu czy Miejskiej Górce. 

W różnych firmach i instytucjach od grudnia są wystawione sztabowe skarbony stacjonarne, działają również eSkarbonki wirtualne. Powoli startują również aukcje na portalu ogłoszeniowym, które będą systematycznie pojawiać się aż do 30 stycznia.

Cały finał w ostatnią niedzielę miesiąca będzie emitowany w internecie - przez profil WOŚP Rawicz na portalu społecznościowym. Ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte co do udziału publiczności w przedsięwzięciu. Organizatorzy biorą pod uwagę różne scenariusze. Pierwszy zakłada udział publiczności czyli 30% osób niezaszczepionych plus osoby posiadające certyfikat szczepienia, ozdrowieńca lub posiadające negatywny wynik testu. Drugi scenariusz to brak udziału publiczności, a trzeci - wydarzenie na świeżym powietrzu (limit: 100 osób). Decyzje mają zapaść tuż przed finałem.

„Jako organizatorzy bardzo byśmy chcieli mieć przyjaciół WOŚP bardzo blisko, bo to właśnie dla Was odbywa się co roku orkiestrowe granie” - podkreślają w komunikacie przedstawiciele rawickiego sztabu. „Bez publiczności, mieszkańców to wydarzenie nigdy nie miałoby sensu. Natomiast ze względu na pandemię, obowiązujące obostrzenia, niejasne przepisy, a czasem nawet ze sobą sprzeczne, ale jednocześnie będąc ludźmi odpowiedzialnymi i dbającymi o zdrowie publiczne trudno jest dziś jednoznacznie zadecydować”.

Wstępny program finału organizowanego przez rawicki sztab WOŚP

Niedziela, 30 stycznia 2022 roku:

8:00 - Rozpoczęcie kwestowania, wydawanie puszek i identyfikatorów dla wolontariuszy
8:00 - Studio WOŚP Rawicz
9:00 - Studio WOŚP Rawicz
10:00 - Studio WOŚP Rawicz
10:00 - Przemarsz rekreacyjny przez miasto (start: dom kultury, meta: zbiornik Sierakowo)
11:00 - Rawickie Morsy dla WOŚP (miejsce: zbiornik Sierakowo)
12:00-13:30 - Mobilni Wolontariusze: Dębno Polskie, Masłowo, Izbice, Łaszczyn, Zielona Wieś, Słupia Kapitulna, Miejska Górka, Konary, Sobiałkowo, Pakosław
12:00 - WOŚPobus w Sarnowie (miejsce: rynek)
12:30 - WOŚPobus w Miejskiej Górce (miejsce: rynek)
13:30 - WOŚPobus w Pakosławiu - morsowanie (miejsce: zalew w Pakosławiu)
14:30 - WOŚPobus na Hazach (miejsce: świetlica wiejska Zawady)
15:30 - Studio WOŚP Rawicz
16:00 - Uczniowski Klub Sportowy Ju Jitsu i Judo Miejska Górka
16:30 - Klub Sportowo Taneczny Ka-Dance Rawicz
17:00 - Występy: dziecięca grupa mażoretek, grupa taneczna Balerina, Zespół Folklorystyczny Dębioki, studio wokalne Kreacja, rodzina Matylów
18:00 - Występy: Liwia Nowak, Lena Majewska, Wiktoria Wojtyczka, Oliwia Andrzejewska, Joanna Kryś, Maciej Pląskowski
19:20 - Pokaz ratownictwa technicznego OSP Sarnowa (miejsce plac przy domu kultury)
20:00 - Światełko do nieba! Zachęcamy do przyniesienia zimnych ogni, kolorowych balonów (miejsce: park przy domu kultury)
20:15 - Live WOŚP! (DJ Carmelo, DJ A Propos, DJ Inox, DJ Przemek Grześkowiak)
22:00 - Studio WOŚP Rawicz - podsumowanie dnia

Sztab WOŚP Jutrosin

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Jutrosinie. Tam, o godz. 8.00 na ulice miasta wyjdą wolontariusze. Pięć godzin później zaplanowano "Bieg do puszki". Trasa poprowadzi dookoła zalewu w Jutrosinie. O godz. 18.00 w sali Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji odbędzie się koncert "Talenty Gminy", w którym wystąpią młodzi artyści. 

Kontakt z jutrosińskim sztabem WOŚP - TUTAJ

Sztab WOŚP Bojanowo

Sztab jest zlokalizowany przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji. Współpracuje z nim Miejska Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa w Bojanowie i Stowarzyszenie zGRAni. Szczegółowy plan finału ma zostać zaprezentowany w najbliższych dniach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE