Reklama

Trwają przygotowania do budowy nowego przedszkola w Rawiczu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Trwają przygotowania do budowy nowego przedszkola w Rawiczu - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe przedszkole przy ul. Dworcowej ma pomieścić 12 oddziałów, być obiektem energooszczędnym i dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jak wyglądają przygotowania do realizacji tej inwestycji?

W ramach kolejnej edycji rządowego programu Polski Ład, rawicki samorząd otrzymał prawie 18 mln zł dofinansowania na budowę nowego przedszkola, które ma się znajdować na skwerze, w sąsiedztwie dworca PKP. Tam również w przyszłości ulokowane zostaną bloki z mieszkaniami do wynajęcia.

Nowy obiekt miałby pomieścić dwie dotychczasowe placówki, których obecne siedziby wymagają gruntowych remontów. Chodzi o przedszkole im. Przyjaciół Kubusia Puchatka przy ul. Mikołajewicza oraz Akademię Króla Stasia - funkcjonującą w kamienicy przy rondzie.

Przygotowania do realizacji tej inwestycji już trwają.

Nowe przedszkole w Rawiczu będzie gotowe w 2024 roku?

Przedszkole ma się znaleźć na tej części działki - naprzeciwko dworca kolejowego. Do końca roku ma być gotowy program funkcjonalno-użytkowy, by można było ogłosić przetarg w systemie "zaprojektuj - wybuduj". Zakładany termin realizacji całej inwestycji to połowa 2024 roku. 

- W ramach tego zadania powstanie 12-oddziałowe przedszkole wraz z wydzielonym placem zabaw. Realizacja inwestycji umożliwi objęcie obowiązkiem przedszkolnym około 300 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat - informuje Elżbieta Skrzypek z Biura Inwestycji Kubaturowych w rawickim urzędzie.

Rawickie przedszkole ma być energooszczędnie i ekologicznie

Budynek ma być zasilany z odnawialnych źródeł energii. Jego gabaryty będą dostosowane do zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, ale wiadomo już, że nowy obiekt będzie dwukondygnacyjny, by mógł pomieścić 12 oddziałów po 25 dzieci oraz kuchnię z osobnym wejściem i dużą salę na przedszkolne uroczystości.

Plac zabaw wyposażony zostanie w minimum trzy zestawy urządzeń. Dodatkowo część z nich będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

- Chcemy wprowadzić system zarządzania energią, oświetlenie terenu i obiektu będzie energooszczędne i automatycznie sterowane. Całość zostanie objęta miejskim monitoringiem - wylicza Elżbieta Skrzypek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE