Reklama

Trzy dni wolne od nauki. Ósmoklasiści mają egzaminy

Opublikowano: wt, 25 maj 2021 06:23
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Trzy dni wolne od nauki. Ósmoklasiści mają egzaminy - Zdjęcie główne

egzamin ósmoklasisty | foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dzisiaj aż do czwartku, 27 maja, w szkołach podstawowych zapanuje cisza i spokój. Uczniowie ósmych klas rozpoczynają egzaminy, pozostali w tych dniach nie będą się uczyć.

Polski system edukacji coraz bardziej jest uzależniony od egzaminowania, testowania i oceniania. Ostatnia reforma edukacji sprawdziany wprowadziła nawet do postawówek.

Egzamin ósmoklasisty jest sprawdzianem wiedzy uzyskanej przez cały okres szkoły podstawowej. Przystąpić do niego musi każdy uczeń. Uzyskane wyniki oraz świadectwo będą mieć wpływ na możliwość dostania się do wybranej szkoły ponadpodstawowej. 

W całym kraju do sprawdzianu przystąpi ponad 360 tysięcy uczniów z prawie 13 tysięcy szkół.

Egzamin ósmoklasisty - harmonogram

W pierwszym dniu sprawdzianu ósmoklasisty uczniowie będą pisać egzamin z języka polskiego, w drugim dniu odbędzie się egzamin z matematyki, a w czwartek z języka obcego. Aż 97% polskich uczniów wybrało język angielski.

Wszystkie egzaminy rozpoczynają się od godz. 9.00, ale każdy ma inny czas trwania. Na język polski uczniowie mają 120 minut, na matematykę przeznaczono 100 minut, a na język obcy 90 minut.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca.

Egzamin ósmoklasisty - po raz trzeci

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzany będzie po raz trzeci. Pierwszy raz uczniowie klas VIII zdawali go w 2019 roku po reformie edukacji, która zlikwidowała gimnazja i przywróciła ośmioletmią naukę w szkołach podstawowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy