Reklama

Trzy drogi dojazdowe za 350 tys. zł

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archwium

Trzy drogi dojazdowe za 350 tys. zł - Zdjęcie główne

foto archwium

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku na terenie gminy Miejska Górka wykonywana jest rekordowa ilość inwestycji drogowych, bo łącznie będzie ich aż 25. Należy do nich budowa dróg dojazdowych do pól i posesji.

Na budowę trzech dróg gmina przeznaczy 351 tys. zł,z czego ponad 216 tys. zł stanowi dofinansowanie ze śródeł zewnętrznych, m.in. z urzędu marszałkowskiego. Inwestycje realizują dwie fiirmy wyłonione w przetargu, a zadania mają być zakończone do 25 października.

Dwie śladowe z płyt betonowych

W minionym tygodniu rozpoczęły się prace w Oczkowicach. Tam z płyt betonowych układany jest odcinek o długości 150 metrów. Będzie to droga prowadząca do stawu i posesji.

Z tego samego materiały ułożona ma być nawierzchnia odcinka o długości 180 metrów w Rzyczkowie - od drogi powiatowej w kierunku na Niepart. Obydwa zadania realizuje firma z Konar.

Drugi etap, nawierzchnia z kruszywa

Przedsiębiorstwo z Krobi utwardza natmiast drugi odcinek drogi dojazdowej z Dłoni do Piasków.

- W minionym roku ten sam podmiot wykonał prace na odcinku 800-metrowych, a teraz utwardzi kolejne 960 metrów - informuje Piotr Poprawa, naczelnik wydziału inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Miejskiej Górce.

Naczelnik dopowiada, że w tym roku na terenie całej gminy realizowana jest rekordowa liczba inwestycji drogowych.

- Łącznie z bezpiecznymi przejściami dla pieszych będzie ich aż 25, a zazwyczaj było ich kilka - zaznacza Piotr Poprawa.

Dodaje, że obecnie trwa także budowa i modernizacja kilkunastu dróg, na co samorząd otrzymał wsparcie z rządowego programu Polski Ład.  Gmina wyda na to łącznie 11,8 mln zł. Nawierzchnia z kostki brukowej zostanie ułożona na ulicach w Miejskiej Górce: Tęczowej, Południowej, Kalinowej, Wierzbowej, Kwiatowej, Łąkowej oraz Poprzecznej. Natomiast wyasfaltowane zostaną: część ul. Niepodległości, ul. ul. Zacisze (od cmentarza do ul. Spacerowej) oraz fragment ul. Spacerowej (od ul. Leśnej do ronda na ul. Hubala).

Powstaną także drogi asfaltowe w Dąbrowie (ul. Ogrodowa) i w Gostkowie, zmodernizowana zostanie także nawierzchnia drogi w Konarach za tzw. „Zapłociu”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE