Reklama

W Bojanowie i Jutrosinie stanęły Punkty Elektroodpadów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Dzieje się. Miasto i Gmina Jutrosin

W Bojanowie i Jutrosinie stanęły Punkty Elektroodpadów - Zdjęcie główne

foto Dzieje się. Miasto i Gmina Jutrosin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Bojanowie i Jutrosinie zamontowano pojemniki do segregacji małego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, tzw. Punkt Elektroodpadów.

 
Na terenie Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego zamontowanych zostało pięć nowych pojemników do segregacji małego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, tzw. Punkty Elektroodpadów. Dwa z nich zamontowano w powiecie rawickim - w Bojanowie na ul. Szkolnej oraz w Jutrosinie na parkingu przy centrum kultury i rekreacji. Podobny "obiekt" od dłuższego czasu znajduje się także przy rawickim urzędzie miejskim.
 
Każdy pojemnik wyposażony jest w siedem tub, do których można wrzucać określony rodzaj odpadów.
Do pojemnika mogą trafić:
  • płyty CD i DVD;
  • tonery;
  • telefony i drobna elektronika jak np. ładowarki, myszki, piloty, golarki elektryczne itp.;
  • baterie i akumulatory;
  • żarówki energooszczędne.
Tego rodzaju obiekty mają ułatwić mieszkańcom pozbywanie się elektroodpadów (wszelkie urządzenia działające na prąd lub baterie), ktorych  nie wolno wyrzucać razem z innymi śmieciami, zawierają bowiem niebezpieczne substancje, w tym metale ciężkie, które po wydostaniu się mogą w niekorzystny sposób oddziaływać na środowisko naturalne.
 
Zbieranie takich odpadów osobno umożliwi przekazanie ich do specjalistycznych zakładów przetwarzania i zminimalizuje ryzyko skażenia środowiska.
 
Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego przypomina przy okazji, że większe elektroodpady można zawieźdź do PSZOK-u lub wystawić przed domem w dniu zbiórki objazdowej.
 
Działa również system Elektryczne Śmieci, w ramach którego mieszkańcy związku mogą zgłaszać wielkogabarytowe elektroodpady (np. lodówki, pralki, zmywarki) do odbioru. Odbiór ten odbywa się bezpośrednio z domu czy mieszkania i jest bezpłatny.
 
 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE