Reklama

W Rawiczu powstanie żłobek gminny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

W Rawiczu powstanie żłobek gminny - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz otrzyma 2,2 mln zł na utworzenie 55 miejsc opieki w żłobku. Poza utworzeniem publicznego żłobka, dofinansowanie w programie otrzyma też jeden podmiot niepubliczny, który stworzy 30 miejsc opieki w klubie dziecięcym.

Reklama

Pieniądze pochodzą z programu "MALUCH+" na lata 2022-2029, który realizuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Do rawickiego budżetu z dofinansowania ma trafić 2,2 mln. 

Poza funduszami na utworzenie miejsc opieki rawicki samorząd otrzyma też środki na wsparcie ich funkcjonowania, przez maksymalnie 36 miesięcy w łącznej kwocie 1,6 mln zł. Nowy żłobek ma powstać na działce przy dworcu PKP, na której gmina zamierza w tym roku również rozpocząć budowę nowego przedszkola. Zgodnie z planem, żłobek ma ruszyć najpóźniej w 2026 roku, a nowe przedszkole w 2024 roku. 

- Kiedy rozmawiam z mieszkańcami, to często sygnalizują konieczność budowy żłobka. To ważne, szczególnie dla naszej gminy, która mocno się rozwija, co widać zarówno po rozwoju budownictwa wielo- i jednorodzinnego oraz powstających firmach. Firmach, które już budują nowe zakłady pracy, rozbudowują istniejące oraz tych, które prowadzą z nami rozmowy w tej kwestii - mówi burmistrz Rawicza, Grzegorz Kubik. 

- Nie będę ukrywał, że zależało nam na tym, by znaleźć środki zewnętrzne na ten cel i od tego uzależniliśmy decyzję o żłobku. Dziś mogę potwierdzić, że nasze starania w tej sprawie doszły do skutku i żłobek powstanie dzięki środkom z programu ministerstwa - dodaje burmistrz. 

Do 15 maja rawicki samorząd musi złożyć wymagane oświadczenie o przyjęciu dofinansowania. Z tego samego programu pieniądze na utworzenie i prowadzenie żłobka otrzymała także gmina Bojanowo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE