Reklama

W Sarnowie doszło do wypadku, w I LO znaleziono bombę. Ćwiczenia służb [ZDJĘCIA, FILMY]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W powiecie rawickim zakończyły się dwudniowe ćwiczenia obronne, zorganizowane pod kryptonimem "Balaton 2022". Uczestniczyli w nich przedstawiciele samorządów, strażacy, policjanci, medycy, żołnierze oraz uczniowie rawickiego liceum ogólnokształcącego.

Dalsza część pod filmem ↓

Głównym celem ćwiczeń było zgranie wybranych elementów systemu obronnego i zarządzania kryzysowego na poszczególnych szczeblach administracji samorządowej oraz udoskonalenie współdziałania między starostwem i urzędami gmin. Oczywiście, w ćwiczenia zaangażowane były także służby - straż pożarna, policja, medycy oraz żołnierze. 

Ćwiczenia miały również na celu zweryfikowanie procedur postępowania w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa oraz innych sytuacji kryzysowych. Odbywały się wczoraj i dziś (25-26 października 2022r.).

- Przygotowania trwały od lipca. Z wojewodą uzgadnialiśmy dokumentację i plan. We wszystkich urzędach i służbach zostały uruchomione stałe dyżury - przyznaje Marcin Stoiński, główny specjalista w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Rawiczu. - Widać było profesjonalizm. Wszyscy są zadowoleni z tych ćwiczeń. Współpraca między służbami była na bardzo dobrym poziomie - dopowiedział.

Pierwszego dnia w Miejskiej Górce ćwiczono akcję kurierską - czyli dostarczenie kart powołań żołnierzom rezerwy. Drugiego dnia - w Sarnowie, doszło do pozorowanego wypadku z wieloma rannymi, z kolei w I LO zainscenizowano odnalezienie bomby.

W działaniach brali udział, m.in. żołnierze ze 125 Batalionu Piechoty Lekkiej w Lesznie, strażacy z KP PSP Rawicz, OSP Sarnowa, OSP Miejska Górka, OSP Jutrosin, policjanci, zespół ratownictwa medycznego i uczniowie. Obserwatorami byli samorządowcy, urzędnicy i przedstawiciele różnych służb. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE