Reklama

Zapadła decyzja w sprawie oddziału covidowego w szpitalu w Rawiczu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zapadła decyzja w sprawie oddziału covidowego w szpitalu w Rawiczu  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda zdecydował, co dalej z oddziałem covidowym w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu. Placówka ma wrócić do trybu funkcjonowania sprzed pandemii.

Pacjentom z innymi schorzeniami, zgodnie z informacją uzyskaną z Narodowego Funduszu Zdrowia, pomocy miały udzielać ościenne szpitale prowadzące oddziały niecovidowe.

Taki stan rzeczy - mimo prostestów władz gmin i powiatu - obowiązywał do czerwca 2021 roku.

Szpital w Rawiczu zaczął przyjmować nie tylko pacjentów chorych na covid

W czerwcu 2021 roku - po ponad pół roku działalności jako placówka wyłącznie dla chorych na koronawirusa - lecznica wróciła do poprzedniej formy udzielania świadczeń zdrowotnych.

Drzwi szpitala zostały otwarte dla wszystkich osób, które potrzebują pomocy na oddziałach: wewnętrznym, chirurgicznym, pediatrycznym oraz anestezjologii i intensywnej terapii.  

Działalność oddziału ginekologiczno-położniczego została wówczas zawieszona do końca sierpnia. Jak informowały wtedy władze placówki, trwały rozmowy z personelem, który jest niezbędny, by odział utrzymać. Większość poprzedniej kadry złożyła wypowiedzenia, gdy szpital stał się placówką jednoimienną.

Oddział covidowy zamknięty, porodówka w rawickim szpitalu wciąż nie działa

Choć w ostatnich miesiącach regularnie "odmrażano" wielkopolskie szpitale, to - jak przekazał Adam Sperzyński, starosta powiatu rawickiego - oddział covidowy w rawickiej lecznicy został zlikwidowany dopiero z początkiem kwietnia 2022r.. Nie oznacza to jednak, że wrócił oddział ginekologiczno-położniczy. Ten - z powodu braków kadrowych - wciąż pozostaje zawieszony.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy