Reklama

W więzieniu powstał plac zabaw

Opublikowano:
Autor:

W więzieniu powstał plac zabaw - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W rawickim zakładzie karnym powstał... plac zabaw - domek ogrodowy. Zrobili go osadzeni z materiałów pochodzących z recyklingu. Po co?

Więźniowie, w ramach programu resocjalizacji „Pro Publico Bono” oraz "Złota Setka 2020", pod nadzorem wychowawcy ds. kultury fizycznej i sportu st. kpr. Kornela Ratajskiego, wychowawcy ds. kulturalno – oświatowych i bibliotek ppor. Marka Pięty oraz kierownika działu penitencjarnego – mjr Marka Heinze przygotowali „domek ogrodowy”, stanowiący drewnianą konstrukcję, w skład której wchodzi m. in. łódź piracka, trzymetrowa wodna zjeżdżalnia, piaskownica, trzymetrowa ścianka wspinaczkowa wraz z asekuracją oraz dwie trzymetrowe huśtawki.

„Domek ogrodowy” to kolejny dar, wykonany własnoręcznie przez osadzonych, który zostanie poddany licytacji na rzecz Fundacji Hospicjum Głogowskie.

- Wielu osadzonych chce w ten sposób, choć częściowo, zadośćuczynić społeczeństwu za wyrządzone krzywdy. Konstrukcja powstała przy współpracy z Jerzym Górskim, który od wielu lat współpracuje z Zakładem Karnym w Rawiczu i zakupił część materiałów na wykonanie domku. Całość pieniędzy z licytacji przeznaczone będzie na zakup specjalistycznego łóżka lub łóżek, w które zostanie wyposażony jeden z pokoi Hospicjum w Głogowie - wyjaśnia st. kpr. Ratajski.

Akcja miała również charakter proekologiczny, ponieważ większość desek pozyskano z recyklingu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE