Reklama

Wierzysz, że kupisz w internecie węgiel z dowozem po starej cenie? Przeczytaj tę historię

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu jarocinska.pl

Wierzysz, że kupisz w internecie węgiel z dowozem po starej cenie? Przeczytaj tę historię - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu jarocinska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy wysokich cenach węgla, każdy chciałby kupić go jak najtaniej. Wiedzą już o tym oszuści. Wymyślili nowy proceder. Niestety, skuteczny.

Jarocińscy policjanci wyjaśniają sprawę oszustwa przy sprzedaży opału poprzez portal internetowy. Kupujący z gminy Jarocin stracił pieniądze.

Jarocin. Oszustwo przy zakupie węgla

Oszuści wykorzystują trudną sytuację na rynku węgla. Pod koniec ubiegłego roku ceny opału bardzo wzrosły i, na dodatek, jeszcze go brakowało. Jeszcze większy problem z dostępnością tego surowca pojawił się po agresji Rosji na Ukrainę. Ludzie już zaczęli gromadzić węgiel na zbliżająca się zimę. Opału szukają w sieci. Sytuację wykorzystują naciągacze.

Za pośrednictwem internetu osoba podająca się za przedstawiciela firmy Węgiel Polska zaproponowała sprzedaż trzech ton ekogroszku. Mieszkaniec gminy Jarocin wpłacił na ten cel zaliczkę w wysokości 4.000 zł. Strona, na której dokonano transakcji zniknęła z sieci. Oferent zerwał kontakt z pokrzywdzonym - informuje asp. Karina Migalska-Cepa z Komendy Powiatowej Policji, cytowana przez portal jarocinska.pl

Węgiel nie został dostarczony. Policja apeluje o ostrożność

Zamówiony opał nie trafił na posesję mieszkańca powiatu jarocińskiego. Mężczyzna nie otrzymał również zwrotu pieniędzy. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał należy sprawdzić, czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru.

W czwartek (28.07.2022) apel wystosowała także policja w Górze. 

Pojawiają się oferty zakupu węgla poprzez wpisanie na listę osób, które mogą skorzystać z zapasów. Oszuści oferują do sprzedaży węgiel po dawnych cenach wraz z dowozem. Podstawą do realizacji zamówienia jest wpłata pieniędzy na konto po to, aby - jak to przekazują oszuści - zarezerwować sobie węgiel, który zostanie dowieziony pod dom. Wielokrotnie osoby dają się podejść atrakcyjną ofertą, która zawsze kończy się wyłudzeniem pieniędzy - czytamy w komunikacie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE