Reklama

Wkrótce nastąpią odbiory dwóch dużych inwestycji w gminie Jutrosin

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Oficjalny profil R. Krzyżosiaka na FB

Wkrótce nastąpią odbiory dwóch dużych inwestycji w gminie Jutrosin - Zdjęcie główne

Tak prezentowała się droga w Jeziorach krótko przed zakończeniem prac | foto Oficjalny profil R. Krzyżosiaka na FB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wykonawcy zgłosili zakończenie budowy kanalizacji w Starym Sielcu i Jeziorach oraz drogi w tej drugiej wsi. Inwestycje pochłonęły ponad 4,5 mln zł.

Jak poinformował wiceburmistrz Jutrosina, Marek Glura, w minionym tygodniu wykonawcy kanalizacji w Starym Sielcu oraz drogi i kanalizacji w Jeziorach zgłosili zakończenie prac.

Odbiór inwestycji w Jeziorach odbędzie się w czwartek i w tym tygodniu będziemy też robić odbiór kanalizacji w Starym Sielcu - poinformował Marek Glura.

Warto przypomnieć, że obie inwestycje są realizowane ze wsparciem z rządowego programu Polski Ład.

Droga za 2,5 mln zł

Drogowa inwestycja była realizowana przez firmę SKM Dróg ze Słupi Kapitulnej, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na 2 mln 434 tys. zł. 

Początkowo na tę inwestycję gmina Jutrosin zabezpieczyła  w budżecie niemal 3,1 miliona zł, z czego 2 mln 698 tys. zł miało pochodzić z rządowego programu "Polski Ład". Po otwarciu ofert okazało się, że opiewają na wartości niższe niż zakładano. W związku z tym, jak wyjaśniał Marek Glura,wiceburmistrz Jutrosina, po podpisaniu umowy z wykonawcą nastąpiła korekta dofinansowania z "Polskiego Ładu". Wyniesie ona, jak przekazuje wiceburmistrz Jutrosina, 95% kosztów inwestycji, czyli ponad 2 mln 313 tys. zł.

Niemal 3 mln na kanalizację

Drugą inwestycję - budowę kanalizacji w Starym Sielcu - wykonywała firma P.H.U.”Chod-Dróg” z Krobi. Na to zadanie gmina Jutrosin uzyskała dofinansowanie na poziomie ponad 3 mln 670 tys. zł z Polskiego Ładu, co miało stanowić 85 % kosztów. Podobnie jak w przypadku inwestycji w Jeziorach, udało się wyłonić wykonawcę za cenę niższą niż planowano. W związku z tym, również tutaj nastąpiło zmniejszenie kwoty dofinansowania i osiągnie ono poziom około 2 mln 295 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy