Reklama

Wniosek gminy Pakosław na liście rezerwowej , ale mają nadzieję na pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Wniosek gminy Pakosław na liście rezerwowej , ale mają nadzieję na pieniądze - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiosną gmina złożyła wniosek do urzędu marszałkowskiego o unijne dofinansowanie budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz trzech zbiorników na wody opadowe. Inwestycję wyceniono na ponad 4 mln zł. Choć, aplikacja gminy znalazła się na liście rezerwowej, wójt liczy na dofinansowanie.

Samorząd złożył wniosek o pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Opiewa na ponad 3,5 mln zł, natomiast koszt całkowity inwestycji wyceniono na ponad 4 mln zł. Mowa o budowie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej do „Osiedla pod lasem” przy ulicy Podgórze w Pakosławiu oraz sieci wodociągowej i 3 zbiorników retencyjnych wraz z kanałem deszczowym przy ulicy Parkowej w Pakosławiu. 

Jak przekazał wójt Pakosławia Piotr Skrzypek, po ocenie wniosek gminy znalazł się na liście rezerwowej. Włodarz jednak ma nadzieję na dofinansowanie. Wobec tego, gmina przygotowuje się do realizacji inwestycji. Aktualnie trwa procedura zmierzająca do uzyskania niezbędnych pozwoleń. 

W kwietniu wójt Pakosławia podkreślał, że inwestycja na „Osiedlu pod lasem” stanowi odpowiedź na oczekiwania nowych mieszkańców gminy, którzy w najbliższej przyszłości planują osiedlić się w tamtym miejscu. Wyjaśniał, że na tym osiedlu już stawiane są domy. 

Piotr Skrzypek, nadmienia, że w ramach części tej inwestycji, przy ul. Parkowej w Pakosławiu, zaprojektowano trzy zbiorniki pozwalające gromadzić wodę opadową z powierzchni dachów sali sportowej i fragmentu dachu jednego z budynków szkolnych. Woda wykorzystywana byłaby do nawadniania nawierzchni boiska sportowego zlokalizowanego obok zbiorników oraz utrzymania terenów zielonych. Ponadto stanowiłaby zabezpieczenie przeciwpożarowe dla obiektów szkolnych oraz budynków zlokalizowanych w pobliżu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy