Reklama

Wraca temat budowy i remontu stadionu w Bojanowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bojanowo

Wraca temat budowy i remontu stadionu w Bojanowie - Zdjęcie główne

foto Gmina Bojanowo

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycje w rozwój dzieci i młodzieży to najlepiej wydane pieniądze - mówi Maciej Dubiel, burmistrz Bojanowa. Zapowiada, że przy budowie nowego boiska piłkarskiego oraz modernizacji stadionu liczy na współpracę z klubami i stowarzyszeniami. Skąd planuje wziąć pieniądze na ten cel?

Reklama

Maciej Dubiel oraz Jan Moryson, przewodniczący rady miejskiej Bojanowa, spotkali się w miniony wtorek (22 listopada 2022r.) z przedstawicielami kilku bojanowskich klubów i stowarzyszeń w celu przedyskutowania wstępnej propozycji wspólnego działania na rzecz budowy nowego boiska piłkarskiego oraz modernizacji stadionu lekkoatletycznego w Bojanowie.

Dziękuje za gotowość do wspólnego działania

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele klubu piłkarskiego Ruch, klubu lekkoatletycznego "SZOK", a także stowarzyszenia "zGRAni" i "Ekstremalne Bojanowo".

- Wychodzimy z założenia, że inwestycje w rozwój dzieci i młodzieży to najlepiej wydane pieniądze. Dziękuję za udział w spotkaniu i wyrażenie gotowości do wspólnego działania - zaznaczył włodarz na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Liczy na doradztwo ze strony organizacji

Czy to oznacza, że faktycznie wraca temat budowy nowego boiska piłkarskiego i modernizacji stadionu lekkoatletycznego, a samorząd zamierza starać się o pieniądze zewnętrzne na ten cel? Kwestia ta jest omawiana od lat. Pierwszy krok do realizacji inwestycji już wykonano. Przypomnijmy, że gmina dysponuje gruntem pod nowe boisko. Na początku tego roku nabyła nieruchomość, na której ma ono powstać. Przed samorządem jednak jeszcze długa droga do realizacji celu. Potrzebny jest choćby projekt nowego obiektu, wymagający wielu miesięcy prac i uzgodnień. 
 
- Spotkaliśmy się z naszymi klubami sportowymi i stowarzyszeniami, aby wspólnie zastanowić się nad przyszłością boiska piłkarskiego i stadionu lekkoatletycznego w Bojanowie. Zaprosiłem na spotkanie przedstawicieli czterech klubów i stowarzyszeń, które korzystają na co dzień z tych obiektów (Szok, Ruch, Zgrani), albo jak w przypadku "Ekstremalnych" mogą nam doradzić jak uatrakcyjnić stadion poprzez budowę np. toru dla amatorów hulajnóg. Oczywiście nie zamykamy się też na opinie innych klubów, stowarzyszeń i mieszkańców - podkreśla Maciej Dubiel.

Skąd gmina chce wziąć pieniądze?

Plany są, ale co z finansowaniem tego przedsięwzięcia? Dotąd burmistrz pytany o to, kiedy powstanie boisko, a stadion zyska nowy blask, odpowiadał, że problemem jest brak funduszy na ten cel. Władze mają jednak jakiś pomysł.
- Jak wiemy, pewnie z początkiem przyszłego roku pojawią się pierwsze konkursy w ramach nowej perspektywy finansowej funduszy UE, dochodzą do nas informacje o planowanych kolejnych naborach w ramach „Polskiego Ładu” oraz możliwości odblokowania środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy. W gronie zaproszonych osób wszyscy doszliśmy do wniosku, że bojanowska infrastruktura sportowa wymaga modernizacji (stadion) oraz nowych rozwiązań (pełnowymiarowe boisko piłkarskie), po prostu w kolejnych planach inwestycyjnych chcemy postawić na rozwój dzieci i młodzieży przez sport. Chcemy się do tego przygotować właśnie w kontekście ewentualnych możliwości pozyskania środków zewnętrznych, bo tylko przy takim współfinansowaniu gmina będzie w stanie to zrobić - informuje Maciej Dubiel.
 
Dodaje, że formuła współpracy jeszcze nie została ustalona, ale najprawdopodobniej będą to po prostu spotkania robocze.
 
- Najważniejsze, że łączy nas wspólny cel. Gmina w tym wypadku zawsze będzie wnioskującym i inwestorem, ale kluby i ich członkowie posiadają niezbędną wiedzę użytkową przy projektowaniu tego typu obiektów, a połączenie sił z pewnością pozwoli nam lepiej zabiegać o ewentualne wsparcie zewnętrzne - zaznacza burmistrz.
 
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE