Reklama

Miejska Górka. Kwietne wianki popłynęły z falami (ZDJĘCIA I FILM)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po przerwie spowodowanej pandemią do Miejskiej Górki powróciła lubiana impreza - "Wianki". Wzięło w niej udział liczne grono osób z Miejskiej Górki i okolic.

Dalszy ciąg pod filmem ↓

Wydarzenie zorganizowane przez Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce rozpoczęło się zbiórką wszystkich uczestników na miejscowym rynku. Stamtąd kolorowy orszak prowadzony przez Orkiestrę Dętą Miejska Górka przeszedł nad zbiornik wodny "Balaton".

Tam właśnie odbyła się główna część imprezy, czyli puszczenie pięknych, uplecionych z kwiatów wianków na wodę. Pomogli w tym strażacy-ochotnicy. Po kilkudziesięciu minutach wszystkie wianki dryfowały po "Balatonie", a uczestnicy wydarzenia, czyli kluby seniora z powiatu rawickiego, gostyńskiego, a nawet z Dolnego Śląska, przedstawiciele miejskogóreckich organizacji oraz kół gospodyń wiejskich udali się na poczęstunek.

Umilały go występy przedszkolaków oraz zespołów śpiewaczych i ludowych. Koncert prowadzili dyrektor OKSiAL-u Marek Stach oraz szefowa miejscowego klubu seniora - Teresa Pawlicka.

Nowością był przygotowany na ten rok obrzęd nocy świętojańskiej zaprezentowany o godzinie 22.00 przez zespół tańca ludowego "Kosynierzy" oraz zespół pieśni i tańca "Przygodzice".

Imprezę zakończył pokaz fajerwerków oraz zabawa świętojańska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE