Reklama

Wyjeżdżasz z centrum Rawicza na wschód? Od poniedziałku reorganizacja ruchu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Wyjeżdżasz z centrum Rawicza na wschód? Od poniedziałku reorganizacja ruchu - Zdjęcie główne

foto D. Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak poinformował rawicki magistrat, w dniach od 8 do 11 maja 2023 r., zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. 17 Stycznia i Piotra Skargi. W tym czasie prowadzone będą prace polegające, m.in. na podłączeniu kanalizacji deszczowej.

Reklama

Trwa przebudowa sieci gazowej prowadzona przez Polską Spółkę Gazownictwa na ul. Piotra Skargi w Rawiczu. Dotychczas prace toczyły się jedynie na tej ulicy. Teraz przeniosą się na skrzyżowanie przy Zakładzie Karnym w Rawiczu. Prace mają potrwać od poniedziałku (8 maja) do czwartku (11 maja). 

Zdemontowana - na potrzeby wymiany sieci - nawierzchnia skrzyżowania 17 Stycznia i Piotra Skargi będzie odtworzona jedynie tymczasowo, a asfaltowa warstwa nawierzchni zostanie położona w obrębie całego skrzyżowania - w okresie letnim.

- Ulica 17 Stycznia ma obecnie nową nawierzchnię, jednak z projektu prac wymiany sieci gazowej na Piotra Skargi wynika, że konieczna jest przebudowa przyłączy na 17 Stycznia. W związku z pracami gazowni chcemy wykorzystać ten moment i wykonać prace dotyczące sieci wodociągowej i kanalizacyjnej pod planowaną przebudowę Piotra Skargi, aby podczas inwestycji nie ingerować ponownie w skrzyżowanie. W związku z tym, w okresie letnim wykonana zostanie nowa warstwa bitumiczna na skrzyżowaniu, aby odtworzyć stan, który jest obecnie. Natomiast, zgodnie z planem, w drugiej połowie roku zostanie przebudowana ulica Piotra Skargi. Obecnie jesteśmy na etapie zmian w dokumentacji projektowej i przygotowań do przetargu - wyjaśnia Aleksandra Szymanowska, kierownik biura zarządzania drogami w rawickim urzędzie.

Prace na skrzyżowaniu oznaczają utrudnienia dla kierowców. Nie będzie bowiem możliwości wyjazdu z centrum ul. 17 Stycznia na zewnętrzną stronę plant. 


Grafika: rawicz.e-mapa.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy