Reklama

Wykonali prawie 200 przepięknych kartek świątecznych

Opublikowano:
Autor:

Wykonali prawie 200 przepięknych kartek świątecznych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie, jak co roku ogłosiło konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. W tym roku wypłynęło 198 prac. Jury miało trudne zadanie, by wybrać te najciekawsze.

Autorzy prac wykazali się ogromną pomysłowością, a przy tym nie zapomnieli, że powinien na nich znajdować się jakiś element gminny - herb, znane miejsca, budynki, czy osoby.

Kartki wykonano różnymi technikami przy użyciu kredek, pisaków, farb, brokatu, kolorowego papieru, gałązek, wstążeczek, waty, koralików, patyczków. Przedstawiały Gwiazdorów w różnym wydaniu, prezenty, choinki, renifery, bałwanki, anioły. Był także burmistrz w roli Mikołaja, dyrektor centrum w reniferowych uszach, urząd miejski w świątecznym wydaniu. Jury w składzie burmistrz Maciej Dubiel, przewodniczący rady Jan Moryson i Joanna Miśkowiak - dziennikarz „Życia Rawicza” z trudem wyłoniło te najciekawsze prace. Doceniono przede wszystkim samodzielność i pomysłowość.

Jak zawsze, te najlepsze kartki z wszystkich kategorii (z pierwszych miejsc) zostały wydrukowane i z życzeniami świątecznymi od władz gminy rozesłano do osób i instytucji, z którymi samorząd współpracuje. W „obieg” poszło 300 takich wyjątkowych kart. Wszyscy laureaci kartkowego konkursu otrzymali nagrody, a uczestnicy drobne upominki.

Zazwyczaj kartki można było oglądać na specjalnej wystawie podczas świątecznego jarmarku, ale w związku z tym, że impreza się nie odbyła, można je podziwiać na profilu placówki na Facebooku.

WYNIKI KONKURSU

Przedszkolaki 1. miejsce - Aleksander Maciejewski 2. miejsce - Hubert Ratajczak 3. miejsce - Natalia Wojciechowska

Klasy I-IV 1. miejsce - Michał Kaczmarek 2. miejsce - Hania Morawska 3. miejsce - Jeremiasz Choma

Klasy V-VIII 1. miejsce - Oliwia Pokrywka 2. miejsce - Julia Gaweł 3. miejsce - Korneliusz Stachowiak

Dorośli 1. miejsce - Anna Samol 2. miejsce - Karolina Walkowiak 3. miejsce - Joanna Stachowiak

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE