Reklama

Wymazy do badań w 12. dniu kwarantanny są już pobierane w Rawiczu

Opublikowano: czw, 14 maj 2020 19:43
Autor:

Wymazy do badań w 12. dniu kwarantanny są już pobierane w Rawiczu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

W 12. dniu kwarantanny można zrobić test, by sprawdzić, czy jest się zakażonym koronawirusem. Nie trzeba już czekać na specjalną karetkę, która przyjedzie pobrać wymazy. Badanie, od wczoraj, można już wykonać w rawickim szpitalu.

Zgodnie z zaleceniami, by wykonać badanie należy dotrzeć na miejsce pobrania - autem, by nie mieć kontaktu z innymi osobami.Trzeba zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i swój nr PESEL. Wynik będzie można sprawdzić na Internetowym Koncie Pacjenta (dostępne na stronie www.pacjent.gov.pl) lub informację o nim przekaże laboratorium.

W przypadku dodatniego wyniku, należy bezzwłocznie skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami. W przypadku ujemnego wyniku również należy poinformować stację, która w tej sytuacji może zwolnić daną osobę z dalszej kwarantanny.

Punkt pobrań dotyczy tylko osób znajdujących się w kwarantannie. Znajduje się w gabinecie zabiegowym Centrum Rehabilitacji.

Jest czynny codziennie od 9.00 do 11.00. Pobranie wymazu następuje po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu się. Tel. 519/171-452 lub 65 537-62-81.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE