Reklama

Z defibrylatorami ruszyli na ratunek

Opublikowano: 16 kwietnia 2021 18:30
Autor: Dawid Bela | Zdjęcie: Dawid Bela

AED w Dubinie | foto Dawid Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj, u dwóch osób doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Najpierw do Rzyczkowa, a później do Śląskowa wezwano służby ratunkowe. W obu miejscowościach interwencje trwały ponad godzinę.

Reklama

- Strażacy dotarli na miejsca zdarzeń w ciągu zaledwie kilku minut od wezwania i natychmiast rozpoczęli akcje ratunkowe - podkreśla mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

Do nagłego zatrzymania krążenia doszło u 69-letniej kobiety i 71-letniego mężczyzny. 

Strażacy, podczas próby przywrócenia podstawowych czynności życiowych, wykorzystali automatyczne defibrylatory zewnętrzne AED. Analiza stanu pacjentów dokonana przez te urządzenia nie dała jednak podstaw do wykonania wstrząsu. Po 10-minutowych samodzielnych działaniach, strażacy przekazali pacjentów przybyłym zespołom ratownictwa medycznego Niestety, mimo wysiłku wielu osób, w tym członków rodzin, którzy do czasu przyjazdu służb próbowali ratować swoich bliskich, akcja ratunkowa zakończyła się niepowodzeniem - dodaje wicekomendant.

W akcję w Rzyczkowie byli zaangażowani strażacy zawodowi z Rawicza oraz druhowie z Sobiałkowa i z Miejskiej Górki. W Śląskowie w działaniach brali udział miejscowi ochotnicy, druhowie z Jutrosina, a także strażacy zawodowi.  

Czytaj także: Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne? Uważaj na oszustów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE