Reklama

Za nimi egzaminy, a także ćwiczenia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez kolejne trzy lata siedemnastu strażaków jednostek OSP ziemi rawickiej będzie mogło udzielać kwalifikowanej pierwszej pomocy. To efekt tego, że zdali egzamin. Druhny i druhowie przystąpili do niego w rawickiej komendzie PSP. Ochotnicy, wraz z zawodowcami brali także udział w ćwiczeniach przeprowadzonych w firmie Somapol.

Egzamin strażaków-ochotników z rawickiego

Był to już piąty - w ciągu ostatnich trzech miesięcy - tego rodzaju egzamin. Został zorganizowany w rawickiej komendzie - przy współudziale Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

- Egzamin składał się z części teoretycznej przeprowadzonej w formie testu zawierającego 30 pytań oraz  praktycznej, podczas której egzaminowani druhowie musieli wykazać się umiejętnościami w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy - podkreśla bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

Strażackie ćwiczena w firmie Somapol

W styczniu 2023 roku strażacy przeprowadzili także ćwiczenia na terenie firmy Somapol, zajmującej się przerobem drewna w Chojnie. Jak wyglądał scenariusz ćwiczeń?

- W hali produkcyjnej przeznaczonej do obróbki drewna dochodzi do zwarcia instalacji elektrycznej, w wyniku czego powstaje pożar, a płomienie rozprzestrzeniają się na palne wyposażenie pomieszczenia oraz składowane w nim gotowe elementy drewniane - opisuje bryg. Krzysztof Skrzypczak. - Podczas nieudanej próby ugaszenia pożaru jeden z pracowników ulega poparzeniu i podtruciu dymem, tracąc przy tym przytomność. Kierownictwo zakładu zarządza ewakuację pracowników z zagrożonych budynków. Na miejscu zbiórki okazuje się, że brakuje jeszcze dwóch innych osób. Zgłoszenie o pożarze dociera do dyżurnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

Na miejsce zostali zadysponowani strażacy zawodowi z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu, a także strażacy ratownicy z OSP w Chojnie, Pakosławiu, Słupi Kapitulnej, Sowach i Sworowie. Zabezpieczyli teren zdarzenia, przeszukali obiekty w celu odnalezienia, ewakuacji i udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym pracownikom oraz ugaszeniu upozorowanego pożaru.

Z kolei, kierownictwo firmy zadbało o zabezpieczenie logistyczne akcji. Dodatkowo, przy okazji ćwiczeń, pracownicy firmy zostali przeszkoleni z zakresu praktycznego użycia gaśnic. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE