Reklama

Nowy komin ciepłowni w Rawiczu. To nie jedyna inwestycja gminnej spółki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy o demontażu starego komina ciepłowni miejskiej w Rawiczu. W piątek zamontowano nowy.

Reklama

Jak informował Marcin Cichowlas, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej w Rawiczu, poprzedni komin był już stary i wymagał wymiany. Jak zapewniał prezes, prace miały być zorganizowane w taki sposób, żeby nie przerywać dostaw ciepłej wody oraz ogrzewania do mieszkańców. Z informacji podanych przez szefa ZEC w Rawiczu, wymiana komina nie jest jedyną inwestycją wykonaną w tym roku.

Od chwili przekształcenia Zakładu Energetyki Cieplnej w formę prawną - spółkę z organiczoną odpowiedzialnością - dokonano licznych modernizacji i remontów - informuje Marcin Cichowlas.

Wymienia: kompleksową przebudowę hali pompowni, łącznie z wymianą pomp oraz instalacji elektrycznej na oszczędniejszą, modernizację i odnowienie systemu nawęglania, utwardzenie placu magazynowego opału oraz drogi wjazdowej na teren zakładu, wykonanie termomodernizacji budynków gospodarczych, wykonanie przyłącza z sieci preizolowanej do 5 nowo powstałych bloków wielorodzinnych, a także konserwacje i naprawy sieci napowietrznej, by zmniejszyć straty ciepła.

Zakład Energetyki Cieplnej otrzymał również pozytywną ocenę złożonego wniosku o dofinansowanie na przeprowadzenie termomodernizacji głównego budynku kotłowni, wymianę okien, bram, ocieplenia pokrycia dachowego i wykonania elewacji, wykonania instalacji paneli fotowoltaicznych oraz instalacji grzewczej wewnątrz budynku - dopowiada prezes ZEC.

Łączny koszt wykonanych modernizacji wyniósł nieco ponad 3 mln zł 

W kolejnym roku planujemy złożenie wniosku o wsparcie na modernizację źródeł ciepła - dopowiada Marcin Cichowlas. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy