Strażaków o pożarze kombajnu zaalarmowano w czwartek, 3 lipca, o godz. 16:32. Do akcji gaśniczej zadysponowano cztery zastępy: jeden JRG Rawicz oraz OSP Sobiałkowo, Pakosław i Konary.
- Działania trwały niespełna dwie godziny - informuje asp. Rafał Spychalski z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu.
Wyjaśnia, że do zdarzenia doszło w czasie koszenia zboża. Na szczęście, kierowca zjechał na pobocze i nie zapaliło się ani zboże na pniu, ani ściernisko.
Strażak wskazuje, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zatracie łożyska w kombajnie. Wstępnie straty wyceniono na 202 tys. zł.
Komentarze (0)