Reklama

Zbudowali swoją szkołę w świecie Minecrafta (ZDJĘCIA, FILM)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie znany jest z dość niekonwencjonalnych metod nauczania, bo kadra placówki stawia nie tylko na teorię, ale i praktykę. Tym razem uczniowie zdobywali nowe umiejętności... grając w grę.

Nauka nie polega tylko na siedzeniu w klasowej ławce i wkuwaniu teorii - przynajmniej nie w Bojanowie. Wiedzą o tym uczniowie technikum o profilu weterynaryjnym wchodzącym w skład Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie.

Do obowiązków młodzieży ze szkoły w Bojanowie należy oczywiście przyswajanie wiedzy z lekcji i podręcznika, ale także codzienna i systematyczna opieka nad mieszkającymi w szkole zwierzętami. W prowadzonym przez placówkę mini zoo, mieszka wiele gatunków - od osła, baranów i kóz po małpy, żółwie, nietoperze i węże. Codziennie trzeba więc nakarmić, posprzątać klatki, czy akwaria kilkudziesięciu zwierzaków. 

Na lekcjach młodzież przeprowadza sekcje zwłok padłych zwierząt, składają szkielety, często odbywają zajęcia w terenie. Pomagają także nauczycielom w wydawaniu publikacji naukowych. 

Tym razem ciekawy projekt zrealizowali uczniowie na zajęciach z informatyki. Wykonali swoją szkołę w grze Minecraft. 

Co to jest Minecraft?

Minecraft to bardzo popularna komputerowa gra survivalowa o otwartym świecie. Pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów położonych w losowo generowanym świecie gry. Gracz może atakować napotkane istoty, zbierać surowce czy wytwarzać przedmioty. Jej cechą charakterystyczną jest to, że wszystko buduje się z sześciennych blokow.

- Kiedyś już realizowałam podobny projekt i wpadłam na pomysł, by zastosować taką metodę także w Bojanowie. Dzięki temu połączyliśmy kwestie edukacyjne z zainteresowaniami młodzieży. Grając w lubianą grę uczyli się przy okazji programowania, grafiki. Stworzenie wirtualnej szkoły wcale nie było takie proste. Prace zajęły około 1,5 miesiąca - informuje Inez Michta, nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie.

Zbudowali szkołę i jej pupila

Minecraftową szkołę, a także jej pupila - znanego w całym Bojanowie - osła Paprocha - stworzyli: Dawid Jaróżek, Zuzia Bela, Jakub Dyk, Jakub Janowicz, Kacper Gołąbek, Marek Leciejewski.

- Korzystając z technik dostępnych w grze odtworzyli wszystkie trzy budynki szkolne. Fajnie im się to udało, a i współpraca w trakcie realizacji zadnia przebiegała bez kłopotów - dodaje Inez Michta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE