Reklama

Znany aktor - Robert Więckiewicz - w bojanowskim centrum kultury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Znany aktor - Robert Więckiewicz - w bojanowskim centrum kultury - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy prezydentowi Lechowi Wałęsie, podobało się to, jak wcielił się w jego postać w filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei"? Jakiego zespołu słuchał w młodości? Co zdecydowało o tym, że został aktorem? Na te i wiele innych pytań Robert Więckiewicz odpowiadał we wtorkowy wieczór w sali widowiskowo-kinowej w Bojanowie.

W Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane w ramach współpracy ze stowarzyszeniem "Twórcze Horyzonty". Tym razem przybyli na nie nie tylko bojanowianie, ale także mieszkańcy innych miejscowości w powiecie rawickim oraz poza nim, m.in. z Gostynia, Włoszakowic, czy Leszna. Przyciągnął ich bohater wydarzenia, którym był znany aktor Robert Więckiewicz.

Spotkanie miało charakter kameralny i przybrało formę luźnej rozmowy Więckiewicza z obecnymi na sali. Aktor odpowiadał na pytania publiczności, która chciała wiedzieć - między innymi - jak przygotowywał się do roli prezydenta Lecha Wałęsy i jak sam prezydent film odebrał. Byli ciekawi, jak Więckiewicz czuje się wcielając się w czarne charaktery lub bohaterów przejmujących opowieści, takich jak chociażby w filmie "W ciemności", "Różyczka", "Pod Mocnym Aniołem".

Dopytywali o samą pracę na planie, współpracę z innymi aktorami, reżyserami, a także o plany na najbliższą przyszłość. Byli też ciekawi, jak Robert Więckiewicz się relaksuje, jakiej słucha muzyki, czy bywa w kinie i jakie filmy sam lubi oglądać.

Aktor bardzo ciekawie - a czasem żarobliwie - odpowiadał na zadane mu pytania. Przy okazji przywołał kilka ciekawych anegot ze swojej pracy i życia, które wzbudzały salwy śmiechu na sali albo były nagradzane oklaskami.

- Bardzo ciekawa formuła spotkania z niezwykle ciekawym człowiekiem. Forma, żeby to ludzie zadawali pytania od samego początku była strzałem w dziesiątkę, a sam Robert Więckiewicz potrafił wprowadzić luźną i przyjazną atmosferę, jednocześnie racząc nas niezwykłymi historiami przez prawie dwie godziny. Mam nadzieję, że uda nam się zorganizować w tym roku jeszcze jedno spotkanie w ramach cyklu "Spotkania z filmowcami", bo cieszy frekwencja i zainteresowanie ludzi - podkreśla Daria Głuszek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Bojanowie. 

Na zakończenie każdy miał okazję otrzymać autograf lub zrobić sobie z Robertem Więckiewiczem pamiątkowe zdjęcie. Aktor nie wykluczył także, że jeszcze kiedyś w Bojanowie się pojawi.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE