Jak informuje kpt. Ewa Szulc, rzecznik prasowy rawickiego wiezienia, pomyślność procesu resocjalizacji zależy od szeregu czynników.- Ich właściwy dobór, któremu sprzyja różnorodność realizowanych działań, jest istotnym elementem podejmowanych wysiłków. W ramach zajęć kulturalno oświatowych promuje się także czytelnictwo, a spotkania z pisarzami różnicują paletę oddziaływań i stanowią bezpośredni impuls do zainteresowania się książką - wyjaśnia.
W ramach organizowanych autorskich spotkań, zakład niedawno gościł Ryszarda Ćwirleja, autora wielu powieści kryminalnych, uznawanego przez krytyków za twórcę nowego gatunku literackiego - „kryminału neomilicyjnego”.
Pisarz ma w swym dorobku cykl o milicjantach (a później policjantach) z Poznania oraz przedwojenną serię, opowiadającą o śledztwach komisarza Fischera. Napisał również 75-odcinkowy serial słuchowiskowy, zrealizowany przez Teatr Polskiego Radia dla radiowej "Jedynki". Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień. Otrzymał między innymi Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru 2016 za powieść „Śliski interes” i Nagrodę Wielkiego Kalibru 2018 za powieść „Tylko umarli wiedzą”.
Jak relacjonuje kpt. Ewa Szulc w spotkaniu z pisarzem udział wzięło około 10 osadzonych, którzy z zainteresowaniem wysłuchali informacji autora o jego drodze i warsztacie pisarskim, ciekawych ludziach i przypadkach, które sprawiły, że zajmuje się pisaniem książek. W ciekawy sposób przedstawił genezę współczesnej polskiej powieści kryminalnej.
- Spotkanie było barwne i emocjonujące, a przytoczone przez pisarza fakty i ciekawostki budziły wyraźne ożywienie i zainteresowanie. Przedsięwzięcie z całą pewnością pozytywnie wpłynie na promocję czytelnictwa, tym bardziej, że powieści kryminalne są najczęściej czytanymi pozycjami przez osadzonych - dodaje kpt. Ewa Szulc.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.