Reklama

ZUK rozpoczyna prace pielęgnacyjne na plantach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

ZUK rozpoczyna prace pielęgnacyjne na plantach - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakład Usług Komunalnych w Rawiczu rozpoczyna prace pielęgnacyjne na plantach. Poprawiona zostanie jakość nawierzchni na alejkach spacerowych. Czas trwania robót uzależniony jest od pogody - powinno być mokro, a temperatura oscylować powyżej zera.

Reklama

Jak przypomina Centrum Informacyjne Burmistrza - podczas rewitalizacji część ścieżek na plantach zostało pokrytych naturalną nawierzchnią mineralną, która, podobnie jak w innych parkach, wymaga regularnej konserwacji i pielęgnacji.

Za to zadanie odpowiedzialny jest Zakład Usług Komunalnych w Rawiczu, który właśnie rozpoczyna prace pielęgnacyjne polegające na uzupełnianiu ubytków w nawierzchni mineralnej. CIB informuje, że jest to standardowa procedura, do której jest zobowiązana gmina.

- Naturalna nawierzchnia pod wpływem warunków atmosferycznych i eksploatacji staje się miejscami nierówna. W związku z tym ZUK za pomocą materiału, z jakiego wykonano nawierzchnię, dokonuje uzupełnień i wyrównań. Prace mogą być wykonywane w okresach, kiedy występuje dodatnia temperatura i dużo opadów. Woda zagęszcza materiał używany do konserwacji - wyjaśnia. 

Dyrektor ZUK: "Okresowa pielęgnacja wystarczy"

Ekipy ZUK-u mogą być widoczne na niektórych odcinkach plant, szczególnie tam, gdzie w okresie opadów tworzą się widoczne zastoiska wody.

- Nawierzchnia plant, podobnie jak nawierzchnie w innych parkach w Polsce, wymaga pielęgnacji. Do naszych zadań należy uzupełnianie i wyrównywanie jej oraz dbałość o zieleń. Takie prace prowadzone są na terenach parkowych z nawierzchnią Hansegrand - dodaje dyrektor Zakładu Usług Komunalnych - Łukasz Pruski.

-  Najgorsze, co można zrobić, to uznać, że o naturalne ścieżki nie trzeba dbać. Takie wieloletnie zaniedbania skutkują tym, że trzeba przeprowadzać gruntowną rewitalizację. W Rawiczu udało się ją wykonać kilka lat temu i dziś wystarczy okresowa pielęgnacja zamiast omijania plant w okresie jesiennym i zimowym - dodaje dyrektor.  

Zgodnie z zaleceniami producenta, ostateczne ubicie nawierzchni uzyskuje się z reguły po trzykrotnej zmianie warunków pogodowych, czyli słońce – deszcz – słońce. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE