Pierwsza notka powołuje się na „rzymskiego naturalistę” Pliniusza, a ten z kolei na Katona, który ponoć twierdził, że „powstało całowanie się najprzód pomiędzy krewnymi i że mężczyźni pierwiastkowo przy całowaniu nie mieli innego celu, jak tylko docieczenie; czy ich żony, córki, lub siostrzenice - wino piły”
Druga notka „Jak woda staje się kitem” mówi o zdarzeniu w Szwajcarii. Młode małżeństwo „po długiej utarczce” postanowiło wziąć rozwód. „Chcąc dostać się do duchownego musieli się przeprawić przez jezioro”. Rozpętała się burza, mężczyzna się dostał na brzeg, ale zorientował się, że żona „walczy z wałami”. Ruszył jej na pomoc, a po uratowaniu żona „objęła go za szyję, pogodzili się i szczęśliwie powrócili do domu”.
Trzecia notka „Dobre życie w Kanadzie” mówi o zaletach życia w tym kraju. „Wszystko jest tam w obfitości i bardzo tanio”. To „dobre życie” opisane jest posiłkami. „W każdym domu codziennie trzy razy jedzą, a każde stołowanie składa się z dwunastu do czternastu potraw, które przecież nie bardzo są rozmaite, gdyż wybór ogranicza się na mięsie wieprzowym, miodzie, solonym łososiu, kurach, ciastach, budyniu z grochu, kwaśniej kapuście i tem podobnie".
Ten opis, odnosząc do przeciętnego menu w tamtych czasach, traktować można ironiczno-humorystycznie.
W związku z jedzeniem, ciekawe są XV-wieczne wskazówki, jak należy zachowywać się przy „pańskim stole”. Można o tym przeczytać TUTAJ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.