Teraz
+7°
Główna
Najnowsze
Logowanie
09:00
12:00
+9°
Trzeba zrobić maść z rybiego tranu Drugie życie rawickich gazet
Różne rodzaje pieców poleca zdun Fr. Ziebold Drugie życie rawickich gazet
Zbiórka publiczna na kaplicę szpitalną i pomnik Wojciecha Bogusławskiego Drugie życie rawickich gazet
Urzędnicy mieli kontrolować w terenie zbiórkę chrabąszczy Drugie życie rawickich gazet
Dzieci pozostawione bez dozoru wzniecają pożary Drugie życie rawickich gazet
Moja buda jest naprzeciwko majstra piwowarskiego Pana Waltera
Stara materya zasiewu bez skutku śnieci użyta bywa "Rawicko-Krobski Dziennik Powiatowy" z 24 października 1860 r. w dziale „Nie urzędowe interessa” zamieścił informację „Względem rozszerzenia i zapobieżenia śnieci zboża”. Jest to „Wyciąg z dzieła, choroby roślin kultury, ich przyczyny i zapobieżeniu onym, przez Dra. Juliusza Kühn”. (...)
Za wskazanie fałszerzy banknotów wyznaczono nagrodę "Rawicko-Krobski Dziennik Powiatowy" z 7 listopada 1860 r. zamieścił „Obwieszczenie, tyczące się wyśledzenia fabrykantów fałszywych biletów bankowych”. Mówiąc wprost, chodzi o fałszerzy pieniędzy. (...)
Koniec drewnianego łokcia łatwo się zużywa "Rawicko-Krobski Dziennik Powiatowy" z 7 listopada 1860 r. zamieścił notkę dotyczącą „drewnianego łokcia” jako miary długości. Odnosi się do wytycznych dotyczących unifikacji łokci „Ministra handlu, przemysłu i robót publicznych”. (...)
Czy w czasie zaborów język polski był „językiem urzędowym”? "Rawicko-Krobski Dziennik Powiatowy" z 23 maja 1860 r. zamieścił „wyciąg z regulaminu względem używania języków niemieckiego i polskiego przy czynnościach władz administracyjnych w W. X. Poznańskim”. Rozporządzenie odnosi się głównie do „prywatnych Interessentów”. (...)