Reklama

Młodzież z wizytą w Centrum Edukacji Ekologicznej

Opublikowano:
Autor:

Młodzież z wizytą w Centrum Edukacji Ekologicznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Nawiązanie współpracy Zespołu Szkół w Miejskiej Górce z Nadleśnictwem Żmigród zaowocowało serią zajęć dla młodzieży, podczas których mogła ona zgłębiać tajemnicę ekosystemu.

Uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce kilkukrotnie odwiedzali w pierwszym półroczu Centrum Edukacji Ekologicznej, w którym uczestniczyli w zajęciach o tematyce ekologicznej.

- Gimnazjaliści brali udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Annę Zelenay. Uczniowie mogli poznać bioróżnorodność tutejszych lasów, zwyczaje orła bielika, żurawi, zimorodka, jelenia, daniela i innych zwierząt. Wiele dowiedzieli się na temat ochrony przyrody, poznali, m.in. narzędzia kłusownicze. Mieli możliwość pracy z mikroskopem i podziwiania najmniejszych mieszkańców naszych łąk i lasów - mówi Dorota Kempa z miejskogóreckiej placówki.

Jak twierdzi nauczycielka, nauczanie wiedzy teoretycznej w połączeniu z praktyką w terenie okazały się świetną odskocznią od klasycznej lekcji szkolnej.

- Wszyscy znakomicie się bawili, jednocześnie się ucząc. Z związku z dużym zainteresowaniem taką formą edukacji, zajęcia będą kontynuowane w drugim półroczu - zapewnia nauczycielka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE