Reklama

Orkiestra Miejska Górka zagrała dla Dominika Poślada

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W holu Szkoły Podstawowej w Sierakowie odbył się charytatywny „Koncert Noworoczny”. Zagrała Orkiestra Dęta Miejska Górka, pod batutą Damiana Ruskowiaka. Wystąpili również soliści. Recital był akcją charytatywną na rzecz 9-letniego Dominika Poślada, który od urodzenia poważnie choruje.

Inicjatorami akcji charytatywnej na rzecz Dominika Poślada był samorząd uczniowski podstawówki. Gości przywitali główni organizatorzy koncertu - Andrzej Szyszko (dyrektor szkoły w Sierakowie) oraz sierakowski sołtys Sierakowa - Robert Bałuniak.

- Liczymy, że być może koncerty noworoczne w naszej szkole będą tradycją, wzorem Filharmoników Wiedeńskich - nadmienił Andrzej Szyszko. - Pomyśleliśmy, że dobrze by było nowy rok zacząć od jakiegoś dobrego uczynku. Liczymy na odruch serca, bylibyśmy państwu bardzo wdzięczni za datki na rehabilitację niepełnosprawnego Dominika Poślada.

Koncert noworoczny na rzecz Dominika Poślada z Rawicza 

Pierwszą cześć koncertu wypełniły kolędy i piosenki świąteczne - polskie i zagraniczne. Świetnie śpiewały dwie solistki: Oliwia Andrzejewska i Gosia Skórnicka.

Krótką przerwę wypełnił poczęstunek. „Konkretne przekąski” zapewniło sołectwo Sierakowo, a wypieki rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Sierakowie.

Druga część koncertu wypełniona była muzyką popularną i filmową. Jako solista, obok Oliwii Andrzejewskiej i Gosi Skórnickiej, wystąpił Przemysław Nowicki. Znakomicie śpiewał, między innymi, przeboje z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego i Krzysztofa Krawczyka. Usłyszeć też można było piosenki Maryli Rodowicz, Hanny Banaszak czy Skaldów. Pełną gamą dźwięków zabrzmiała muzyka filmowa - chociażby z „Wojen gwiezdnych”, „Batmana” czy „Kapitana Ameryka”.

Prowadzący koncert Damian Ruskowiak, rzeczowo i ciekawie wprowadzał w klimat utworów. Przedstawił też poszczególne sekcje orkiestrowe, zwracając uwagę na instrumenty i ich brzmienie.

- Orkiestra jest już międzypowiatowa, nawet międzywojewódzka, grają w niej między innymi muzycy ze Żmigrodu, a nawet z Wrocławia - podkreślił. - Cały czas trwa nabór do orkiestry, inicjujemy akcję „Nowy rok, nowe wyzwania”. Najbardziej zależy nam na instrumentalistach o specjalności tuby, waltorni i puzonu, ale każdy chętny znajdzie dla siebie miejsce.

W zasadzie po każdym z prezentowanych utworów rozlegały się brawa przy otwartej kurtynie, całość koncertu publiczność (grubo ponad 100 osób) nagrodziła owacją na stojąco, domagając się bisu. Długo nie trzeba było prosić, zabrzmiał mistrzowsko wykonany „Marsz Radetzkiego” Johanna Straussa.

Dominik Poślad wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji 

„Koncert Noworoczny” związany był z akcją charytatywną na rzecz 9-letniego Dominika Poślada z Rawicza, który od 2. roku życia jeździ na wózku inwalidzkim. Urodził się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem i przepukliną oponowo-rdzeniową, dlatego w drugiej dobie życia przeszedł operację zamknięcia przepukliny oraz został mu wszczepiony układ zastawkowy. Dominik zmaga się również z niedowładem kończyn dolnych.

Leczenie Dominika opiera się głównie na stałej, codziennej rehabilitacji. Jest pod stała opieką neurologa, neurochirurga, ortopedy, i urologa. Większość z tych wizyt jest prywatna, a koszty leczenia, dojazdów i rehabilitacji przerastają możliwości finansowe rodziców.

Dominik jest po kolejnych operacjach. Niestety wdało się zakażenie w pręty, które miał w kręgosłupie, tak że lekarz musiał wszystko usunąć i obecnie chłopiec nosi gorset który hamuje skoliozę. Czekają go kolejne operacje w tym roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy