Reklama

Wystawy, promocja nowych wydawnictw i znaczków turystycznych

Opublikowano: 16 maja 2021 07:37
Autor: Włodzimierz Jędrzejczak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Muzeum Ziemi Rawickiej przygotowało bardzo ciekawy i zróżnicowany program na tegoroczną „Noc Muzeów”. Były propozycje dla dzieci i dla dorosłych.

Reklama

Wiodącym przedsięwzięciem była wystawa czasowa „Zdzisław Beksiński. Od fotografii do fotomontażu komputerowego”, zorganizowana przy współpracy z Agencją Zegart. Do 26 czerwca można obejrzeć ponad 60 prac ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku.

Są to czarno - białe fotografie z wczesnego okresu twórczości artysty, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. oraz komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat jego pracy artystycznej. Uzupełnieniem wystawy był film dokumentalny „Beksińscy” o rodzinie artysty.

W holu ratusza obejrzeć można plansze obrazujące historię rawickiej synagogi oraz cztery macewy (płyty nagrobkowe) uratowane z cmentarza żydowskiego w Sierakowie.

Na specjalnie zorganizowanym stoisku promowano kolekcjonerskie znaczki turystyczne (Kościół św. Andrzeja Boboli w Rawiczu, Ratusz w Sarnowie) oraz uzupełnione i rozszerzone wydanie publikacji „Rawicz. Przewodnik po starówce”. Były również do kupienia pamiątki, jak: niedźwiadki różnej wielkości, wydawnictwa Muzeum Ziemi Rawickiej i rożne gadżety, m.in. kubki z herbem Rawicza.

Plac przed rauszem należał do dzieci. Zorganizowano promocję wydawnictwa „Z niedźwiadkiem na tropach historii” oraz gry i zabawy edukacyjne dla dzieci. Można było m.in. zdobyć „Pieczęć sukiennika”, bawić się kolorowankami czy puszczać bańki mydlane, w czym pomagał krążący po rynku niedźwiedź. Zorganizowano też „Quest”, czyli spacer po Rawiczu zagadkami. Po ich odgadnięciu i wpisaniu rozwiązań w diagram, odczytać można było hasło: „Z niedźwiadkiem po Rawiczu”.

Przez cały czas trwania „Nocy Muzeów” zwiedzać można było ekspozycje stałą. Są to wystawy tematyczne: etnografia, dawne rzemiosła, historia bractwa kurkowego, pamiątki kadeckie, malarstwo historyczne i współczesne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -0

    Gość

    Dokładnie czemu takie wydarzenia nie są nagłaśniane, dużo osób dowiaduje się przypadkiem że coś wogole się dzieje

  • miesiąc temu | ocena +5 / -1

    BRAK INFORMACJI

    Kto to organizuje , że mieszkając przy rynku nawet nie wiedziałem o atrakcjach dla dzieci ...