Reklama

Rawicz. Można się kąpać na poligonie w Sierakowie

Opublikowano:
Autor:

Rawicz. Można się kąpać na poligonie w Sierakowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na weekend Wakacje się rozpoczęły i jednocześnie dopisuje pogoda, więc z pewnością w najbliższych dniach lokalne miejsca rekreacji będą cieszyć się dużym zainteresowaniem. Sanepid informuje, że woda w kąpielisku na poligonie w Sierakowie jest zdatna do kąpieli.

Sezon kąpielowy na rawickim poligonie można zacząć. 23 czerwca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rawiczu wydała komunikat informujący, że woda w zbiorniku jest zdatna do kąpieli. 

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawiczu, po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z badań próbki wody pobranej w ramach kontroli urzędowej w dniu 20.06.2022 r. z kąpieliska nad sztucznym zbiornikiem wodnym w miejscowości Sierakowo, stwierdza przydatność wody do kąpieli - czytamy w dokumencie.

Jak zaznacza sanepid, przeprowadzone badania laboratoryjne wykazały, że woda spełnia wymagania mikrobiologiczne określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli.


Ocena jakości wody w kąpielisku obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu - zastrzega jednak Grażyna Marczyńska,
Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny
w Rawiczu.

Kiedy poligon przejdzie metamorfozę?

Gmina Rawicz od lat planuje zagospodarowanie terenu całego poligonu, na którym znajduje się miejsce do kąpieli, w tym także modernizację całego zbiornika. Samorząd uzyskał nawet na to dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład w wysokości 18,6 mln zł. 

Nie udało się jednak rozstrzygnąć przetargu na to zadanie, bo ceny okazały się za wysokie. Zdecydowano się więc jeszcze raz powtórzyć całą procedurę. Otwarcie ofert zaplanowano na przyszły tydzień.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE