BC Polkowice na dobrej drodze do mistrzostwa

Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela

BC Polkowice na dobrej drodze do mistrzostwa  - Zdjęcie główne

Klaudia Gertchen (z piłką) w trakcie pierwszego spotkania finałów Energa Basket Ligi Kobiet | foto Dawid Bela

Sport Trwają finały Energa Basket Ligi Kobiet. Po dwóch spotkaniach BC Polkowice z Pszczółką Cukier-Polski AZS-UMCS Lublin bilans rywalizacji wynosi 2:0.

W sobotnim spotkaniu polkowiczanki wygrały dwoma punktami. Więcej na temat tego meczu TUTAJ

Pierwsza kwarta meczu, który został rozegrany dziś (10 kwietnia 2022 roku), miała wyrównany przebieg. Punktem wygrały ją przyjezdne. Druga kwarta ułożyła się pod dyktando dolnoślązaczek. W tej fazie też na parkiecie zameldowała się Klaudia Gertchen. Zagrała przez niespełna trzy minuty. Zanotowała jedynie dwa faule, po czym trener Karol Kowalewski zmienił koszykarkę. Po dwóch kwartach na tablicy wyników było 52:42.

Lublinianki zmniejszyły straty w trzeciej odsłonie. Po jej zakończeniu przegrywały jedynie pięcioma punktami. Ostatnia faza spotkania przebiegła pod dyktando polkowiczanek. Rzuciły 21 punktów, tracąc jedynie 9. Ostatecznie, ekipa z Dolnego Śląska wygrała 89:72. Najskuteczniejszą zawodniczką drużyny z Polkowic była Artemis Spanou. Greczynka rzuciła 19 punktów.

Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Kolejne spotkanie w najbliższą środę w Lublinie, ewentualne czwarte - w czwartek. W przypadku wyrównania rywalizacji, piąty mecz odbędzie się w Polkowicach 18 kwietnia.