Derby powiatu rawickiego. Sparta podejmowała Pelikana. Goście wywieźli trzy punkty [ZDJĘCIA]

Sport Derby powiatu rawickiego w Red Box klasie okręgowej, gr. 5. Sparta Miejska Górka gościła na własnym obiekcie Pelikana Dębno Polskie.

Mecz rozpoczął się w sobotę, 9 kwietnia, o godz. 14.00. Już 2 minuty później sędzia wyciągnął żółty kartonik i ukarał Michała Kaczmarka ze Sparty Miejska Górka. Więcej kartek w tym meczu arbiter nie wyjmował.

Skuteczniejsi w derbach powiatu rawickiego byli zawodnicy Pelikana Dębno Polskie. Nacierali na bramkę gospodarzy, aż w 29. minucie pierwsze trafienie dla przyjezdnych zanotował Wojciech Niedźwiecki. Niecałe 10 minut później padł kolejny gol dla drużyny gości. Strzelcem był Arkadiusz Wąchała.

Po zmianie stron przyjezdni poszli za ciosem. Autorem trzeciej bramki dla gości był Arkadiusz Wąchała. Gospodarze trafienia honorowego nie zanotowali. Mecz zakończył się rezultatem 0:3.

Sparta to mój były zespół, w którym grałem, ale niestety my też potrzebujemy punktów, bo z tyłu nas gonią. Musieliśmy coś zrobić, by zdobyć te punkty, by utrzymać się w tabeli na tym miejscu, na którym jesteśmy lub jeśli się uda to piąć się wyżej - zauważył Łukasz Bojdo, trener Pelikana.

W 81. minucie - z powodu kontuzji ręki - boisko opuścił Bartosz Frąszczak. Został on przetransportowany do szpitala na dalsze badania.

Kolega, który zajmuje się opieką medyczną mówi, że może to być złamanie z przemieszczeniem. Szkoda mi Bartka, bo z jednej kontuzji się wyleczył, chcieliśmy go wprowadzać, a tu kolejna - skomentował Łukasz Bojdo. - Dobrze, że mamy dużą kadrę. Będziemy musieli sobie poradzić -  podsumował.

Sparta Miejska Górka - Pelikan Dębno Polskie 0:3 (0:2)
Bramki: Wojciech Niedźwiecki (29’), Arkadiusz Wąchała (38’,48’)
Skład Pelikana: D. Sadowski - A. Wąchała, P. Wawrzyniak, W. Niedźwiecki (62’ N. Hodura), K. Kendzia, D. Gmerek (60’ N. Kendzia), M. Bagiński (75’ D. Kmieć), B. Chociaj (78’ B. Frąszczak), F. Bojdo, V. Schchyryi (68’ P. Staniszewski), Mariusz Świątnicki
Skład Sparty: I. Skrzypczak - R. Siecla, K. Zimny, B. Nowak (51’ K. Subera), P. Przewoźny, M. Niedźwiedź, T. Malchrzycki, P. Kowalski (79’ M. Łakomy), R. Krajka (51’ M. Musielak), M. Kaczmarek, D. Storozhyk