Końcówka rundy jesiennej na zróżnicowanym poziomie. Podsumowanie piłkarskiego weekendu - Zdjęcie główne

foto Bartek Kowalski

Sport Powoli zbliżamy się końca rundy jesiennej w piłkarskich zmaganiach. Jak w rozgrywkach radziły sobie ekipy z powiatu rawickiego?

Piąta liga "Red Box" Grupa 3

W piątej lidze gra tylko jedna ekipa z powiatu rawickiego - jest nią Rawia Rawicz, która tym razem swój mecz rozgrywała na wyjeździe. Przeciwnikiem Rawii był Orzeł Mroczeń. Mecz w Grębaninie rozpoczął się o godzinie 14:00. Pierwsza połowa należała do rawiczan, bowiem na przerwę schodzili przy wyniku 0:1 po bramcje zdobytej przez Mikołaja Chebę. W drugiej połowie padły dwa trafienia, najpierw gospodarze wyrównali wynik, a potem Mikołaj Marszałek wyprowadził Rawię na prowadzenie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 i Rawia wracała do Rawicza z kompletem punktów.

Klasa okręgowa "Red Box" grupa 5

Sparta Miejska Górka na spotkanie udała się do Rydzyny na spotkanie z Rydzyniakiem. W pierwszej połowie nie padły żadne trafienia, dużo goręcej było w drugiej części meczu. "Spartanie" trafili do bramki rywala po raz pierwszy w 68. minucie meczu. Drugą bramkę ekipa z Miejskiej Górki w zdobyła w 85. minucie. Choć myślano, że spotkanie zakończy się wynikiem 0:2, to w doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli bramkę kontaktową i mecz zakońcyzł się rezultatem 1:2.

Orla Jutrosin na swoim boisku podejmowała Dąb Kębłowo. W pierwszej połowie nie działo się za dużo. Jednak w drugiej części meczu na prowadzenie wyszli goście. Więcej o meczu TUTAJ.

Rywalem Pelikana na własnym obiekcie był Promień Krzywiń. W Dębnie Polskim podobnie jak w Jutrosinie w pierwszej połowie nie działo się za dużo. W drugiej połowie to goście wyszli na prowadzenie. Podopieczni Łukasza Bojdo próbowali wyrównać wynik spotkania jednak bezskutecznie. Zawodnicy mecz zakończyli przy wyniku 0:1. To kolejna poraża Pelikana w tej rundzie.

Sarnowianka także mecz rozgrywała na "obcej" ziemi. Na spotkanie "Koziary" udały się do Pawłowic na spotkanie z tamtejszym MTS-em. W przypadku tego meczu jedyne trafienie padło już w jego pierwszej części. Na prowadzenie wyszli goście i taki wynik utrzymali do końca pierwszej połowy. W drugiej części meczu nie działo się za wiele - nie padło także żadno trafienie. Mecz zakończył się przy wyniku 1:0 i Sarnowianka do domu wróciła bez punktów.

Awdaniec przez pierwszą połowę meczu z Pogonią przegrywał. W drugiej części meczu zawodnicy Awdańca się zreflektowali, jednak w doliczonym czasie gry goście wyszli na prowadzenie. Więcej o meczu TUTAJ.

Klasa A "Proton" Grupa 7

W A klasie rywalizuje Ruch Bojanowo, który także swój mecz rozgrywał na wyjeździe. Mecz w miejscowości Spławie rozegrano w Sobotę o 13:45. W 27. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce samobójczej. 3 minuty później bramkę dla Ruchu zdobył Kamil Cheba. Do przerwy było 1:1. Na koniec spotkania - w 90. minucie do zwycięstwa drużynę z Bojanowa doprowadził Damian Grzybowski.

Trzecia liga kobiet "LOKUM"

Zawodniczki z KA4 resPect na boisku w Pakosławiu rozgrywały swój ostatni mecz w tej rundzie. Udało im się wygrać z drużyną Błękitni Stargard. Więcej o meczu TUTAJ.