Koszykarska Rawia wygrała na własnym obiekcie. W końcówce meczu było nerwowo [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport W niedzielę (19.02.2023) odbyła się 2. kolejka II etapu 3 koszykarskiej ligi mężczyzn. Rawia RAWAG Rawicz w obiekcie przy Szkole Podstawowej numer 4 w Rawiczu podejmowała drużynę Basket Team Suchy Las.

W 1. kolejce rundy finałowej podopieczni Adama Staśkowiaka znacznie ulegli drużynie Wiary Lecha Poznań. W Poznaniu przegrali wynikiem 100:55. Wówczas najwięcej puntków dla rawiczan zdobył Kacper Samuła.

Koszykarze zreflektować mogli się tydzień później. Przed własną publicznością Rawia podejmowała, druzyne z Suchego Lasu.

Wynik meczu otworzyli gospodarze. W 2. minucie pierwsze dwa punkty zdobył Damian Jastrzębski, chwilę później kolejne dwa punkty zyskał Kacper Samuła. Dalej obie ekipy wymieniały się atakami. Pierwsza kwarta zakończyła się na korzyść rawiczan - wynikiem 18:16. Drugą kwartę ponownie otworzyli gospodarze. Utrzymali oni passę punktową, zachowując prowadzenie w meczu, goście skutecznie atakowali kosz rawiczan, jednak nie zdołali wyjść na prowadzenie w meczu. Po drugiej kwarcie na tablicy widniał wynik 37:31 na korzyść Rawii.

Po zmianie stron rawiczanie ponownie przejęli inicjatywę punktową i od pierwszych minut zdobywali punkty - w ciągu pierwszych trzech minut udało się rzucić łącznie za 7 punktów, dopiero później skurtecznie kontratakowali goście z Suchego Lasu - to jednak nie zagroziło rawiczanom, którzy dalej utrzymywali prowadzenie. Na koniec trzeciej części meczu rawiczanie mieli 9 punktów przewagi. Nerwowo było natomiast w ostatnich 10 minutach spotkania, goście zaczęli sukcesywnie zmniejszać przewagę - dało się odczuć lekkie nerwy w ekipie gospodarzy. Ostatecznie Rawii udało się jednak obronić przed atakami ekipy przeciwnej i wygrali spotkanie wynikiem 70:63.

Choć końcowa przewaga nie jest tak duża, to zwycięstwo przed własną publicznością na pewno cieszy podopiecznych Adama Staśkowiaka. Najlepszym ogniwem w kadrze Rawii w tym meczu okazał się Damian Jastrzębski, który do kosza łącznie rzucił za 15 puntków.

Następne wyzwanie na Rawię czeka już w sobotę (25.02). W meczu wyjazdowym do Stargardu będą podejmować ekipę PGE Spójnia Stargard.

Rawia Rawag Rawicz - Bricoman Basket Team Suchy Las 70:63

Kwarty: 18:13, 19:18, 14:11, 19:21
Punkty dla Rawii: J. Nawrocki - 0, G. Chorzępa - 8, J. Pietraszek - 4, K. Samuła - 14, F. Zachcarski - 9, M. Matuszewski - 11, D. Jastrzębski - 15, J. Polowczyk - 9.