Reklama

Mistrzostwa Polski STIHL TIMBERSPORTS®. Krystian Kaczmarek wywalczył brązowy medal

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Stihl TIMBERSPORTS®

Mistrzostwa Polski STIHL TIMBERSPORTS®. Krystian Kaczmarek wywalczył brązowy medal - Zdjęcie główne

Krystian Kaczmarek (z prawej) | foto Stihl TIMBERSPORTS®

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Pasjonujący przebieg miały Mistrzostwa Polski STIHL TIMBERSPORTS®, które odbyły się w Giżycku. Brali w nich udział reprezentanci powiatu rawickiego.

Faworytem był Michał Dubicki z Konar. W ostatnich trzech mistrzostwach Polski nie miał sobie równych. Tym razem zajął czwartą lokatę. Niestety, dwukrotnie został zdyskwalifikowany - w Single Buck (falstart) oraz Hot Saw (przekroczenie linii, w granicach której należy ciąć drewno).

Lepiej zaprezentował się Krystian Kaczmarek z gminy Jutrosin. Zajął trzecią lokatę. Wywalczył brązowy medal mistrzostw. Ostatnim reprezentantem powiatu rawickiego był Marcin Juskowski (gm. Jutrosin). Zajął jedenaste miejsce. 

W trakcie sobotnich mistrzostw Polski w Giżycku najlepszy okazał się Arkadiusz Drozdek, strażak z Zielonej Góry. Jak informują organizatorzy, powstał jak feniks z popiołów i w fenomenalnym stylu sięgnął po trzynasty krajowy czempionat.

- W poprzednich latach miałem dużo pecha, teraz los oddał mi to, co zabrał - mówi mistrz Polski ekstremalnych drwali.

We wszystkich sześciu konkurencjach Drozdek spisał się dobrze lub bardzo dobrze. Wystrzegł się błędów, które u wielu jego konkurentów poskutkowały dyskwalifikacjami w poszczególnych konkurencjach. Drugie miejsce na podium zajął Jacek Groenwald z Połczyna koło Pucka, 47-letni mistrz Polski z 2016 roku. 

Arkadiusz Drozdek w nagrodę będzie miał szansę reprezentować nasz kraj na indywidualnych mistrzostwach świata, które odbędą się w listopadzie w szwedzkim Göteborgu.

- Cel? Być najlepszym Europejczykiem. Zawodnicy z Australii, Nowej Zelandii czy USA wyssali timbersport z mlekiem matki, rąbią od dziecka. Bardzo ciężko ich pokonać. Komu chcę zadedykować to zwycięstwo? Wszystkim, którzy wierzyli - kończy mistrz Polski, cytowany przez organizatorów.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE