Orla przezimuje na fotelu lidera. Derby dla jutrosinian [ZDJĘCIA]

Sport Lider podejmował wicelidera. Orla Jutrosin gościła Awdańca Pakosław w 13. kolejce Proton klasy A, gr. 8. Dla zespołów z powiatu rawickiego było to ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej.

Po pierwszej połowie utrzymał się wynik 0:0, choć obie ekipy stworzyły kilka klarownych akcji. Trafień jednak nie zanotowały. Czujni pomiędzy słupkami byli obaj bramkarze.

Drugą część meczu kapitalnie rozpoczęli gospodarze. Po dośrodkowaniu Mikołaja Niestrawskiego, najwyżej poszybował Szymon Tyca i skierował piłkę do siatki. Jutrosinianie wyszli na prowadzenie 1:0 w 47. minucie meczu.

Później do pracy wzięli się przyjezdni. Dłużej utrzymywali się przy piłce i zdecydowanie częściej meldowali się w polu karnym rywali. Trafienia jednak nie zanotowali. Na posterunku był Marcin Naskręt.

Od 88. minuty goście grali z przewagą zawodnika. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Dawid Dolata. Pakosławianie postawili na atak. Na ich nieszczęście, jutrosinianie dwukrotnie wyszli z szybkimi kontrami. Już w doliczonym czasie gry, Adriana Giezka dwukrotnie pokonał Mateusz Świątek.

Po ostatnim gwizdku sędziego jutrosinianie cieszyli się wraz z kibicami ze zwycięstwa. Orla jest już pewna, że po rundzie jesiennej zajmie pierwszą lokatę w Proton klasie A, gr. 8. Ekipa z Jutrosina wywalczyła 29 punktów. Cztery mniej ma Awdaniec.

Orla Jutrosin - Awdaniec Pakosław 3:0 (0:0)
Skład Orli: Naskręt - Pawlak (46' Kapała), H. Grzywaczewski, Kostka, Łęcki (75' Konopka), Kaczmarek (46' D. Dolata), Mik. Niestrawski (85' Krzyżosiak), Tyca, Szponik (75' K. Grzywaczewski), Grocholski, Świątek
Skład Awdańca: Giezek - Panek, Kaczmarek, Paca, Szkudlarek (65' Plota), Spychalski, Lorek (79' Sz. Dolata), Maćkowiak, Stachowiak (81' P. Zimny), Samol (50' Cieplik), Deka