Poczwórne Mistrzostwo Polski

Poczwórne Mistrzostwo Polski - Zdjęcie główne

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w strzelaniu do rzutków oraz Mistrzostwa Polski młodzików (14 - 15 lat) w strzelaniu z pistoletu, karabinu i do rzutków. \r\n Rawicki Klub Sportowy BOCK reprezentowało 6 zawodników. Najlepiej spisał się młodzik Jakub Piasny. Zdobywając 34 punkty w konkurencji DOUBLE TRAP 60, wywalczył tytuł Mistrza Polski Młodzików. Wynikiem tym ustanowił także nowy rekord Polski. Na dokładkę, reprezentant BOCK-u dorzucił kolejne złoto i rekord kraju. Tym razem, w konkurencji TRAP 60 (40 pkt.). 9. miejsce w DOUBLE TRAP 60 zajął, z 18 punktami, Michał Kowalski. Taką samą ilość oczek zgromadził on w konkurencji TRAP 60, zajmując 10. lokatę.

\r\n W tym samym czasie odbywały się konkurencje dla kobiet i mężczyzn w strzelaniu do rzutków. W zmaganiach TRAP 125 mężczyzn, do finału dotarli Leszek Koprowicz (117) i Janusz Lato (116). Najlepszy okazał się Koprowicz, który zdobył tytuł Mistrza Polski. Janusz Lato ostatecznie zajął w finale 6. miejsce. W tej konkurencji wystartowali także Krzysztof Radzimski (9. miejsce 109 pkt.) i Marcin Przyszlak (12. miejsce 103 pkt.).

\r\n Rawicki klub okazał się również najlepszy w klasyfikacji drużynowej konkurencji TRAP 125. Zespół w składzie: Leszek Koprowicz, Janusz Lato i Krzysztof Radzimski, wynikiem 341 pkt. zdobyli po raz trzeci z rzędu złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski, pokonując drużynę Zawiszy Bydgoszcz (335), Śląska Wrocław (326) i Legii Warszawa (268). - Są to najlepsze wyniki Klubu BOCK w swojej siedmioletniej działalności. Niektórzy działacze i zawodnicy mówili, że BOCK Rawicz był czarnym koniem zawodów. W zmaganiach wzięło udział 160 zawodników z całej Polski, w tym Kadra Narodowa - powiedział Ryszard Kapłon, prezes klubu.