Reklama

Pokaz siły Karoliny Kucharczyk. Ustanowiła nowy rekord paraolimpijski i wywalczyła złoto

Opublikowano: 3 września 2021 11:10
Autor: | Zdjęcie: Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

Pokaz siły Karoliny Kucharczyk. Ustanowiła nowy rekord paraolimpijski i wywalczyła złoto - Zdjęcie główne

foto Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Zakończyły się zmagania w skoku w dal (T20) na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Zwyciężyła Polka - Karolina Kucharczyk.

Reklama

Lekkoatletka MUKS Kadet Rawicz rozpoczęła zmagania na stadionie olimpijskim w kapitalnym stylu. W pierszym skoku osiągnęła 5,87m. Po inauguracyjnej serii rywalki traciły do niej kilkadziesiąt centymetrów. Polka nadała ton rywalizacji.

W drugiej serii Karolina Kucharczyk wyrównała rekord olimpijski z Londynu. Skoczyła równo 6 metrów. Już wtedy miała przewagę nad drugą zawodniczką aż 61 cm. Rawiczanka w swoim czwartym skoku poprawiła rekord olimpijski. Skoczyła 6,03 m. 

Ostatnie dwie próby nie zmieniły sytuacji. Zwyciężczynią konkursu skoku w dal (T20) została Karolina Kucharczyk. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Ruchkina z Rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego (5,49 m), a trzęcią lokatę - Mikela Ristoski z Chorywacji (5,46 m).

Reprezentantka MUKS Kadet Rawicz wywalczyła drugie złoto olimpijskie. Medal z najcenniejszego kruszcu zawisł na jej szyi także w Londynie. Z kolei w Rio de Janeiro lekkoatletka wywalczyła srebro. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE