Półfinał nie dla Sparty. Trzy rzuty karne w Pępowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport W dwudziestokilometrową podróż do Pępowa udała się Sparta Miejska Górka. W ćwierćfinale Pucharu Polski strefy Leszno ekipa z miasta nad Balatonem była podejmowana przez Dąbroczankę.

Mecz rozpoczął się po myśli Sparty. Arbiter główny, którym był Kacper Kendzia, dopatrzył się faulu w polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Robert Siecla.

W 41. minucie arbiter po raz drugi wskazał na wapno, ale tym razem - z drugiej strony boiska. Do remisu doprowadził Łukasz Ratajczak. Do przerwy było 1:1.

Długo zanosiło się na serię jedenastek, która miałaby decydować o awansie do półfinału Pucharu Polski strefy leszczyńskiej. Niestety dla Sparty, do nich nie doszło. W 90. minucie zwycięskiego gola strzelił kapitan gospodarzy. Dominik Snela pokonał golkipera Sparty… z rzutu karnego. Kacper Kendzia podyktował „jedenastkę” za faul na Tobiaszu Malcherku.

Dąbroczanka Pępowo wygrała 2:1. O finał zagra z Orkanem Chorzemin. Rawia zagra z Kanią Gostyń.

Dąbroczanka Pępowo - Sparta Miejska Górka 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Robert Siecla (18'), 1:1 Łukasz Ratajczak (41'), 2:1 Dominik Snela (90')
Skład Sparty: I. Skrzypczak - Wierzyk, Siecla, Łysiak, Krzyżosiak (50' Szafrański), Duczewski, Zawieja (87' Łakomy), Subera, Przewoźny, Duszak, N. Skrzypczak (67' W. Marchewka)
Skład Dąbroczanki: Kwiatkowski (90' Dembski) - Pospiech, Maciejewski, Snela, N. Malcherek, Ratajczak, Betowski, Kozłowski (77' Gendera), Gościański, Mierzwicki, Łyszczak (70' T. Malcherek)