Politechnika postawiła się Rawii. Zwycięstwo gospodarzy po zaciętym meczu [ZDJĘCIA]

Sport Dziewiątą wygraną w sezonie III ligi koszykówki zanotowali koszykarze Rawii. O triumf łatwo nie było. Zawodnicy AZS Politechniki Poznańskiej postawili się gospodarzom.

W piątkowy wieczór (13.01.2022) do hali SP4 w Rawiczu przyjechała ekipa AZS-u Politechniki Poznańskiej. Drużyna ze stolicy Wielkopolski zajmowała szóstą pozycję w tabeli. Rawiczanie plasowali się na drugiej.

Świetnie w mecz weszli goście. Po trzech minutach prowadzili siedmioma punktami (2:9). Do odrabiania strat wzięli się gospodarze. Jeszcze przed syreną, kończącą pierwszą kwartę, wyszli na prowadzenie (23:17). W drugiej odsłonie rawiczanie osiągnęli już przewagę 13 punktów. Wtedy nastąpiła chwila dekoncentracji, m.in. ze względu na zastosowaną przez gości obronę strefową. Przyjezdni zaczęli też trafiać seryjnie. Ostatecznie, obie ekipy schodziły do szatni przy stanie 34:33.

W trzeciej kwarcie świetnie zaprezentował się Marcin Matuszewski. Koszykarz Rawii rzucił 13 punktów. Miejscowi ponownie odskoczyli rywalowi. Prowadzili 8 punktami (57:49). Ostatnia kwarta ponownie była zacięta. Przyjezdni do ostatnich sekund walczyli o wywiezienie zwycięstwa z Rawicza. Ta sztuka im sie nie udała, choć byli blisko.

Rawiczanie wygrali 77:72. Najskuteczniejszym wśród gospodarzy był Gerard Świerczyk. Rzucił 32 punkty.

- Całe szczęście, zwycięzców się nie sądzi - przyznal po meczu Adam Staśkowiak, trener Rawii. - W drugiej kwarcie wyszliśmy na +13. Goście postawili nam wtedy strefę. Chłopacy kombinowali za mocno. Nie grali to, co mieli. Jednak jeszcze raz podkreślę, zwycięzców się nie sądzi - dopowiedział. - Przed nami teraz mecz z Eneą Basket Junior Poznań. Będziemy w tym spotkaniu walczyć, nie poddamy się. Celem jest czołowa "trójka" w naszej lidze. Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcia innych spotkań, by mieć całkowitą pewność, że się w niej zameldujemy. MKS Września "potknęła" się z Politechniką. Przed nimi jeszcze trzy bardzo trudne mecze - dwa razy z Pleszewem i raz z Eneą Basket Junior Poznań. Przy założeniu, że je przegrają, my zameldujemy się w trójce. Później pozostaną spotkania z najlepszymi drużynami z drugiej grupy III ligi - podsumował.

Rawia legitymuje się bilansem 9:4. Chwilowo zajmuje pierwszą lokatę. Enea Basket Junior Poznań i KS Kosz Kompaktowy Pleszew mają jednak odpowiednio dwa i trzy rozegrane spotkania mniej. Zanotowały do tej pory jedynie po jednej porażce.

Rawia Rawag Rawicz - AZS Politechnika Poznańska 77:72
Kwarty: 23:17, 11:16,  23:16,  20:23
Punkty dla Rawii: J. Nawrocki - 0, G. Chorzępa - 0, J. Pietraszek - 4, G. Świerczyk - 32 (3x3), K. Samuła - 16, F. Zacharski - 0, M. Matuszewski - 17 (1x3), D. Jastrzębski - 6 (2x3), J. Polowczyk - 2
Punkty dla AZS-u: J. Koczan - 10, J. Wojtasik - 0, Ł. Grodzki - 25, T. Tubis - 2, I. Burzyński - 12, M. Naworski - 0, W. Kałecki - 5, F. Kaczmarek - 2, P. Potap - 1