Przekonujące zwycięstwo Rawii z Piastem Czekanów

Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Przekonujące zwycięstwo Rawii z Piastem Czekanów - Zdjęcie główne

Mikołaj Cheba (przy piłce) strzelił ostatnią bramkę w starciu z Piastem Czekanów | foto D. Bela (archiwum)

Sport Rawiccy piłkarze mieli dobrze nastawione celowniki. Zanotowali efektowne zwycięstwo w meczu Red Box V ligi, gr. 3 w starciu z Piastem Czekanów. Kibice obejrzeli siedem goli.

W sobotę (06.05.2023) Rawia podejmowała rywala z górnej części tabeli rozgrywek. Po 17. minutach spotkania prowadzili goście. Rawiczanie szybko wzięli się do odrabiania strat. Już minutę później - po akcji Jakuba Czternastka  - padła bramka samobójcza, a gospodarze wyrównali. Jeszcze przed przerwą zespół Rawii na prowadzenie wyprowadził Oskar Cierniak. Pierwsza część meczu zakończyła się rezultatem 2:1.

Druga połowa przyniosła kolejne trafienia. Autorami goli byli wyłącznie gospodarze. W 51. minucie podanie Jakuba Czternastka wykorzystał Kamil Cugier i strzelił swojego premierowego gola w tym sezonie. W 79. minucie - po uderzeniu z rzutu wolnego - bramkarza gości pokonał Mikołaj Marszałek. Po chwili trafienie zanototwał Mateusz Witkowski. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry - po podaniu wprowadzonego rezerwowego Filipa Bojdo - wynik ustał inny zmiennik, Mikołaj Cheba. Mecz zakończył się rezultatem 6:1.

Rawia ma za sobą 22 spotkania. Wywalczyła w nich 27 punktów. Zajmuje dziesiątą lokatę.

Rawia - Piast 6:1 (2:1)
Bramki: 0:1 (17'), 1:1 bramka samobójcza (18'), 2:1 Oskar Cierniak (42'), 3:1 Kamil Cugier (49'), 4:1 Mikołaj Marszałek (73'), 5:1 Mateusz Witkowski (76'), 6:1 Mikołaj Cheba (82')
Skład Rawii: M. Wolny - O. Cierniak (82' P. Robak), A. Lipowczyk, P. Wawrzyniak (82' F. Bojdo), M. Marszałek, K. Cugier, B. Głowacz, M. Molka, B. Machi, J. Czternastek (75' M. Cheba), M. Witkowski (78' W. Kopij)