Rawicz. Spotkanie za spotkaniem. Przełamania brak [ZDJĘCIA]

Sport W ostatnich dniach Rawia rozegrała dwa mecze. We wtorek rywalizowała na wyjeździe, w czwartek - u siebie.

Rawiczanie udali się do Poznania we wtorek. Grali z miejscową Wiarą Lecha. Gospodarze wygrali różnicą 24 punktów.

Wiara Lecha Poznań - Rawia Rawag Rawicz 86:62
Kwarty: 16:10, 19:18, 19:17, 32:17
Punkty: K. Górny - 4, M. Skupin - 3, J. Nawrocki - 1, G. Chorzępa 5, A. Skupin 0, D. Jastrzębski 6, M. Glapiak - 4, F. Zacharski - 7, J. Ilnicki - 8, J. Janowicz - 0, F. Sroka - 21, J. Polowczyk 3

Basket Team Suchy Las zameldował się w Rawiczu w czwartek. Spotkanie z Rawiczanami rozegrali w hali "czwórki". Świetny początek meczu zanotowali przyjezdni. Wyszli na jedenastopunktowe prowadzenie. W drugiej połowie gospodarze odrobili część strat. Obie ekipy schodziły do szatni przy stanie 31:35.

W trzeciej kwarcie goście ponownie odskoczyli. Na dziesięć minut przed końcem meczu prowadzili ośmioma punktami. Początek czwartej kwarty to udana pogoń rawiczan. Miejscowi wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie (53:51). Obie ekipy zaczęły grać niemal punkt za punkt. Działo się tak jedynie do stanu 59:57. Do końca spotkania pozostało pięć miut. Od tego momentu rawiczanie rzucili tylko punkt, a przyjezdni - dwanaście. Ekipa z Suchego Lasu mogła się cieszyć z wyjazdowego zwycięstwa po ostatniej syrenie.

Na pewno trzeba zmienić nastawienie chłopaków, żeby zagrali na większym luzie, bo za bardzo chcą i później mają problem ze skutecznością - zauważył trener Rawii, Adam Staśkowiak

Rawia Rawag Rawicz - Basket Team Suchy Las 60:69
Kwarty: 12:23, 19:12, 12:16, 17:18
Punkty: K. Górny - 5, J. Nawrocki - 0, G. Chorzępa - 5, M. Glapiak - 11, A. Skupin - 2, G. Świerczyk - 11, J. Ilnicki - 0, F. Zacharski - 2, J. Janowicz - 0, F. Sroka - 13, J. Polowczyk - 5, D. Jastrzębski - 6

Rawiczanie legitymują się bilansem 4:8. Z dwunastoma punktami plasują się na piątej pozycji w trzeciej lidze. Przed Rawią pozostały dwa mecze. W niedzielę, o godz. 17.30 zmierzą się u siebie z Politechniką Poznań. 5 stycznia pojadą do Suchego Lasu, na rewanżowe spotkanie z zespołem Basket Team.