Reklama

Rawicz. Trzecie zwycięstwo Niedźwiadków. Damian Baliński: "Pojechaliśmy z zębem" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 29 maj 2021 21:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Na stadionie im. Floriana Kapały Metalika Recycling Kolejarz Rawicz gościła zespół Trans MF Landshut Devils. Goście postawili trudne warunki Niedźwiadkom.

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz po dwóch spotkaniach - z zespołami z Rzeszowa i Poznania - miała komplet punktów. Żadnego oczka nie wywalczył zespół z Landshut. Gospodarze dzisiejszego meczu na papierze byli faworytami.

Po czterech biegach rawiczanie prowadzili 13:11 i wydawało się, że stopniowo będą powiększać przewagę. W kolejnych dwóch gonitwach przyjezdni zanotowali jednak zwycięstwa i odskoczyli na cztery oczka. 

W biegu siódmym rawiczanie wyszli na podwójne prowadzenie. Na czele był Damian Baliński, a za nim podążał Keynan Rew. Motocykl prowadzącego kapitana Niedźwiadków zdefektował. Zawodnik zjechał na pierwszym łuku na zewnętrzną. Tą samą ścieżkę obrał Keynan Rew, który na wyjściu z wirażu wpadł w bandę i przewrócił się.

Urwał się korbowód. Stało się to na prostej startowej. Motocykl siłą rozpędu jechał, ale nie mogłem tego kontrolować. Siła odśrodkowa mnie wyrzucała na zewnątrz. Nieszczęśliwie, znalazł się tam Keynan i doszło do upadku. Szczęście, że nic mu się nie stało. Żałuję, że rozsypał się jeden z moich lepszych silników, nie wiem, czy uda się go odbudować - powiedział po meczu Damian Baliński. 

W powtórce Keynan Rew świetnie wystartował i wygrał z Martinem Smolinskim. W biegu padł wynik 3:2, gdyż niezdolny do jazdy był junior gości - Mario Niedermeier.

Rawiczanie wyszli na prowadzenie w meczu po biegu 11. W nim para Szymon Szlauderbach i Keynan Rew przywiozła podwójne zwycięstwo. Po biegu czternastym stało się jasne, że dwa punkty meczowe pozostaną w Rawiczu. Damian Baliński z Szymonem Szlauderbachem wygrali 5:1. W ostatniej gonitwie Damian Dróżdż przyjechał na czele stawki, pozostawiając za sobą dwóch rywali z ekipy z Landshut. Po zwycięstwie, zawodnik gospodarzy podziękował kibicom za wsparcie, jadąc na jednym kole.

Wynik końcowy: Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - Trans MF Landshut Devils 48:41. Niedźwiadki zanotowały trzecie zwycięstwo w sezonie. 

Nie lekceważyliśmy zespołu z Niemiec. Mimo że mieli dwie porażki na koncie, po ostatnim wzmocnieniu - Dimitrim Berge - spodziewaliśmy się, że to nie będzie łatwe spotkanie i że do samego końca mecz będzie zacięty. Możemy się jednak cieszyć z tego, że pojechaliśmy z zębem do samego końca i nie odpuszczaliśmy, mimo że były różne momenty tych zawodów. Wydaje mi się, że pokazaliśmy charakter. Zwycięstwo zostało w Rawiczu i jesteśmy ogromnie szczęśliwi. Wszystkie mecze, jakie będziemy mieli, na pewno będą trudne, nie spodziewam się wyników 60:30, a takich na styku - powiedział Damian Baliński.  

Najskuteczniejszym w barwach gospodarzy był Damian Dróżdż. Przywiózł 12 oczek i bonus. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się także junior - 16-letni Damian Ratajczak. Wywalczył 10 punktów, w tym trzy "trójki". 

Juniorzy robią dla nas robotę. Widać to gołym okiem, że punkty, które dorzucają są niezwykle cenne. Oni jak będą dorzucali punkty, to będą bohaterami. My jako seniorzy swoje musimy robić, a juniorzy - to są chłopcy młodzi, zbierający doświadczenie i naukę. Każde ich punkty są na wagę złota, tak było w Poznaniu (walnie do zwycięstwa przyczynił się Krzysztof Sadurski - przyp. red.), jak i dziś. Pomoc z ich strony jest nieoceniona - podkreśla Damian Baliński.

Wyścig po wyścigu:
1. Grobauer, Rew, Berge, Gilmore 2:4 (2:4)
2. Ratajczak, Bloedorn, Sadurski, Niedermeier (w/u) 4:2 (6:6)
3. Dróżdż, Smolinski, Huckenbeck, Szlauderbach 3:3 (9:9)
4. Ratajczak, Bloedorn, Baliński, Haertel 4:2 (13:11)
5. Berge, Haertel, Szlauderbach, Gilmore 1:5 (14:16)
6. Huckenbeck, Dróżdż, Grobauer, Sadurski 2:4 (16:20)
7. Rew, Smolinski, Baliński (w/su), Niedermeier (ns) 3:2 (19:22)
8. Dróżdż, Haertel, Berge, Ratajczak 3:3 (22:25)
9. Huckenbeck, Baliński, Rew, Grobauer (w/su) 3:3 (25:28)
10. Ratajczak, Smolinski, Szlauderbach, Bloedorn 4:2 (29:30)
11. Szlauderbach, Rew, Haertel, Grobauer 5:1 (34:31)
12. Huckenbeck, Sadurski, Ratajczak, Niedermeier (ns) 3:3 (37:34)
13. Berge, Baliński, Dróżdż, Smolinski 3:3 (40:37)
14. Baliński, Szlauderbach, Haertel, Smolinski (w/2min) 5:1 (45:38)
15. Dróżdż, Berge, Huckenbeck, Rew 3:3 (48:41) 

Trans MF Landshut Devils 
1. Valentin Grobauer 4 
2. Kai Huckenbeck 11+2
3. Dimitri Berge 10+1 
4. Michael Haertel 6+1 
5. Martin Smolinski 6 
6. Norick Bloedorn 4 
7. Mario Niedermeier 0 

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz
9. Keynan Rew 8+1 
10. Damian Baliński 8 
11. Matthew Gilmore 0 
12. Szymon Szlauderbach 7+1
13. Damian Dróżdż 12+1
14. Damian Ratajczak 10 
15. Krzysztof Sadurski 3 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE