Ruch Bojanowo odskoczył grupie pościgowej. Pewne zwycięstwo w Pudliszkach

Autor: | Zdjęcie: Ruch Bojanowo

Ruch Bojanowo odskoczył grupie pościgowej. Pewne zwycięstwo w Pudliszkach - Zdjęcie główne

Ekipa gości w Pudliszkach | foto Ruch Bojanowo

Sport Do powiatu gostyńskiego na mecz 21. kolejki Proton klasy A, gr. 7 udał się bojanowski Ruch. Rywalem ekipy prowadzonej przez Andrzeja Loksia był zespół Zjednoczonych Pudliszki.

Ruch Bojanowo zajmował drugą lokatę. Tuż za nimi plasowała się ekipa z powiatu gostyńskiego. Zjednoczeni Pudliszki tracili cztery punkty. Zwycięstwo zespołu z gminy Krobia pozwoliłoby mu zbliżyć się do Ruchu na punkt. Tak się jednak nie stało.

Do Pudliszek wybrała się liczna grupa sympatyków Ruchu, dopingująca swoją ekipę od początku do końca spotkania. Do domu kibice gości mogli wracać w doskonałym nastroju. W świetnej formie strzeleckiej byli goście. Za sprawą trafień Michała Poprawy (w 11. minucie), Ryszarda Lipowicza (65'), Kamila Cheby (73') i Damiana Grzybowskiego (84') przyjezdni przekonująco wygrali z gospodarzami. Dla Zjednoczonych trafienie zanotował  Dawid Pospiech. Mecz zakończył się rezultatem 1:4.

Bojanowski klub umocnił się na drugiej lokacie. Zgromadził 45 punktów. Zespół z powiatu rawickiego ma sześć punktów przewagi nad trzecim zespołem - KS Gminy Brodnica Manieczki. Do końca rozgrywek w klasie A zostało już jedynie pięć kolejek. W najbliższej kolejce bojanowianie będą podejmowali lidera - Heliosa Czempiń. Mecz zaplanowano na 20 maja o godz. 17.00.

Z powiatu gostyńskiego zadowoleni wrócili także zawodnicy i działacze Rawii Walbet Rawicz. Piątoligowa ekipa wygrała w Poniecu z miejscowym Piastem. Gola na wagę trzech punktów strzelił Mikołaj Marszałek. Rawia awansowała na dziewiątą lokatę. Zgromadziła 30 punktów w 23. kolejkach.

Bez punktów ze Śmigla wróciła Sparta Miejska Górka. Drużyna z miasta nad Balatonem przegrywała od pierwszej minuty w 25. kolejce Red Box klasy okręgowej, gr. 5. Arbiter podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Arkadiusz Dominiak. Po zmianie stron bramkę wyrównującą strzelił Krystian Wierzyk. Pod koniec meczu zespołowi miejscowej Pogoni sędzia przyznał kolejny rzut karny. Zawodnik gospodarzy nie pomylił się. Arkadiusz Dominiak zanotował drugie trafienie, Pogoń wygrała 2:1 i wskoczyła na pozycję wicelidera. Sparta jest czwarta. Traci do Pogoni oraz mającego tyle samo punktów Promienia Krzywiń pięć punktów.

Miłą niespodziankę sprawił Awdaniec Pakosław. Pokonał dotychczasowego wicelidera rozgrywek Red Box klasy okręgowej, gr. 5 - Promień Krzywiń. Pierwsze trafienie zanotował zespół z powiatu kościańskiego. Już na początku meczu gola strzelił Hubert Chudziak. W 13. minucie wyrównał Wojciech Zimny. Drugą bramkę, zapewniającą komplet punktów gościom, strzelił Ihor Dmytruk. Stało się to w 83. minucie. Awdaniec zajmuje ex-aequo piątą lokatę z Sarnowianką Sarnowa, Rydzyniakiem i Brenewią Wijewo. Cztery ekipy mają po 39 punktów.