Reklama

Siatkarski turniej wysokich lotów. Charytatywna impreza dla Małgosi Chudej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Miłośnicy siatkówki stawili się w Pakosławiu. Odbył się tam turniej charytatywny w szczytnym celu. Zbierano pieniądze na leczenie Małgosi Chudej.

Do rywalizacji w hali pakosławskiej podstawówki przystąpiło osiem ekip. Podzielono je na dwie grupy. W grupie A zmierzyły się: SF"47 Sułów, 4 Fun, FC Muminki i Biali Rycerze, a w grupie B: Hazy Team, Wczorajsi, Młode Wilki i Ekipa Świrka. Jak ustalono, drużyny grały do zwycięstwa w dwóch setach. Niektóre z pojedynków były bardzo zacięte. Nie brakowało pięknych obron i świetnych ataków.

Kapitalnie w turnieju zaprezentowała się drużyna z Sułowa. Wygrała wszystkie spotkania w grupie, a następnie w półfinale i finale. To ona okazała się najlepsza w imprezie. Drugą lokatę zajęli Biali Rycerze, a trzecią - Wczorajsi. Czwarte miejsce zajęły Młode Wilki, piąte - Ekipa Świrka i 4 Fun, a siódme - FC Muminki i Hazy Team. Wszystkie zespoły uhonorowano dyplomami i pamiątkowymi medalami. Na uczestników czekał także posiłek i gorące napoje.

W trakcie imprezy zbierane były pieniądze na leczenie Małgosi Chudej. W siódmym tygodniu życia doszło u niej do Nagłego Zatrzymania Krążenia z powodu częstoskurczu nadkomorowego. Reanimacja trwała 28 minut. 7-tygodniowa Małgosia została podłączona pod ECMO, czyli tzw. płuco-serca. Przeszła pilny zabieg w obrębie serca. Jej stan się ustabilizował. Pomimo dawanych jej niewielu procent szans na przeżycie postanowiła pokazać, że jeszcze się nie poddała. Po reanimacji u dziewczynki rozpoznano mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny 4-kończynowy, upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim, małogłowie, padaczkę, utratę wzroku, niewydolność lewej nerki i brak jej przyrostu. 

O dziewczynce pisaliśmy TUTAJ. W mediach społecznościowych trwają licytacje, z kolei pieniądze na jej leczenie są zbierane na jednym z portali - TUTAJ.

[AKTUALIZACJA, godz. 10.50]

Znana jest kwota, zebrana w trakcie turnieju. Zebrano 4636,23 zł.

- Podziękowania dla: Wójta Gminy Pakosław Piotr Skrzypka, Szkoły Podstawowej im. Marii Skołodowskiej Curie w Pakosławiu - szczególnie dla pani dyrektor Reginy Dybowskiej oraz Przemka Demuta i wolontariuszy ze szkoły, Szymona Sierpowskiego za prowadzenie turnieju, Natalii Zygmunt za sędziowanie, państwu Wiesi i Romanowi Małeckim za grilowanie dla uczestniów, wolontariuszy: Mariki Niedźwiedź, Tobiaszowi Piotrowskiemu, Aleksandry Olszak i Marty Tomczak, a także wszystkich sponsorów - podkreślają organizatorzy turnieju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE