Reklama

Wystartował konkurs na Sportowca 100-lecia. Rawiczanka wśród nominowanych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Wystartował konkurs na Sportowca 100-lecia. Rawiczanka wśród nominowanych - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Czytelnicy, a także internauci Przeglądu Sportowego - który obchodzi 100. urodziny - wybiorą Sportowca 100-lecia. Wśród nominowanych jest pochodząca z Rawicza Anita Włodarczyk.

Jak czytamy na stronie internetowej Przeglądu Sportowego, redakcja rozpoczęła od rankingu złożonego ze stu osób. Byli wśród nich zwycięzcy corocznego plebiscytu gazety, jak i legendy polskiego sportu.

Finałowa lista 20 nominowanych została wybrana przez 69-osobową kapitułę. Jest ona złożona z reprezentujących różne środowiska miłośników sportu.

Wśród czołowej "dwudziestki" znajduje się rawiczanka - Anita Włodarczyk. Zawodniczka jest jedną z najwybitniejszych młociarek w historii tej dyscypliny. Wywalczyła dwa złota olimpijskie, rekordy świata, a także medale z najcenniejszego kruszcu na Mistrzostwach Świata, Europy, a także Polski. W ostatnich miesiącach przygotowuje się do startu na kolejnych, zbliżających się igrzysk - w Tokio.

Czytaj także: Lalka Barbie inspirowana Anitą Włodarczyk

To wielki zaszczyt znaleźć się w gronie wybitnych polskich sportowców - skomentowała Anita Włodarczyk.

Anita Włodarczyk nominowana w konkursie Sportowiec 100-lecia

Głosować na najlepszego polskiego sportowca można na kuponach drukowanych w dziennikach: „Przegląd Sportowy” i „Fakt”, tygodniku Fakt TV, a także na stronie internetowej: sportowiec100lecia.pl. Honorowym patronatem konkurs objął Polski Komitet Olimpijski.

Finałową "dwudziestkę" tworzą: Waldemar Baszanowski, Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna, Tomasz Gollob, Otylia Jędrzejczak, Halina Konopacka, Robert Korzeniowski, Justyna Kowalczyk , Jerzy Kulej, Janusz Kusociński, Grzegorz Lato, Robert Lewandowski, Tomasz Majewski, Adam Małysz, Jerzy Pawłowski, Kamil Stoch, Irena Szewińska, Ryszard Szurkowski, Anita Włodarczyk i Tomasz Wójtowicz.

Dodatkowo, internauci mogą wybrać: wydarzenie stulecia, drużynę stulecia, trenera stulecia, olimpijczyka letniego stulecia, olimpijczyka zimowego stulecia i piłkarza stulecia. Głosowanie rozpoczęło się 26 kwietnia i potrwa do 24 maja. Jego rezultat poznamy w trakcie uroczystej gali na początku czerwca. 

Czytaj także: 15 maja kibice wrócą na stadiony 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE