Z piekła do nieba. Pelikan Dębno Polskie odrobił straty i zremisował [ZDJĘCIA]

Sport Niewielu ekipom udaje się odrobić straty, choć przegrywały 0:3. Uczynił to jednak Pelikan Dębno Polskie w starciu z Sokołem Chwałkowo.

W starciu w ramach Red Box klasy okręgowej, gr. 5 ekipa z powiatu gostyńskiego prowadziła trzema bramkami po 40. minutach gry. Nie załamało to jednak podopiecznych Łukasza Bojdy.

Jeszcze przed przerwą sygnał do odrabiania strat dał Marek Bagiński. Już w doliczonym czasie strzelił bramkę kontaktową. Pelikan Dębno Polskie przegrywał do przerwy 1:3.

W drugiej połowie bramki strzelali jedynie gospodarze. W 52. minucie gola zdobył Vitali Shchyryi, a niespełna dwadzieścia minut później - Wojciech Niedźwiecki. Gospodarze domagali się jeszcze zaliczenia trafienia po jednym ze strzałów z dalszej odległości. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła w okolicy linii bramkowej, po czym wyszła w pole. Sędzia główny, ani jego asystent gola się nie dopatrzyli, mimo głośnych sprzeciwów przedstawicieli gospodarzy. Wynik 3:3 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

Pelikan Dębno Polskie - Sokół Chwałkowo 3:3 (1:3)
Bramki: 0:1 Dawid Pospiech (20'), 0:2 Jarosław Rejek (36'), 0:3 samobójcza, Piotr Wawrzyniak (40'), 1:3 Marek Bagiński (45'+1), 2:3 Vitaly Shchyryi (52'), 3:3 Wojciech Niedźwiecki (71')
Skład Pelikana: D. Sadowki - F. Bojdo, K. Kendzia, M. Świątnicki, P. Wawrzyniak, A. Wąchała (85' K. Brzozowski), P. Biegała, P. Staniszewski (46' W. Niedźwiecki), D. Gmerek (46' B. Chociaj), M. Bagiński (82' N. Kendzia), V. Shchyryi (76' J. Ryznar)

W innym meczu klasy okręgowej na wyjeździe grała Sparta Miejska Górka. Zmierzyła się z Pogonią Śmigiel. Zespół z powiatu kościańskiego wygrał 3:1. Jedyną bramkę dla gości strzelił Wiktor Marchewka.

Red Box V liga, gr. 3

Astra Krotoszyn podejmowała Rawię Walbet Rawicz. Przyjezdni dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Najpierw, w 12. minucie za sprawą Edwina Marchewki, a po wyrównaniu, drugie trafienie dla gości zanotował Kamil Cugier. Stało się to po pół godzinie gry. Gospodarze jeszcze przed przerwą wyrównali. Obie ekipy schodziły do szatni przy stanie 2:2.

Po zmianie stron piłkę w siatce umieszczali jedynie zawodnicy z Krotoszyna. Astra wygrała 4:2.

Rawiczanie zgromadzili 17 punktów w 22. spotkaniach. Zajmują przedostatnią pozycję w V lidze. W najbliższej kolejce podejmą na własnym obiekcie sąsiada w tabeli - Stal Pleszew. Początek meczu w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

Proton klasa A, gr. 7

Dąb Boguszyn podejmował Ruch Bojanowo. Wygrali gospodarze 3:1. Ruch zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli.

Proton klasa A, gr. 8

Prosna Kalisz gościła Orlę Jutrosin. Ekipy podzieliły się punktami. W meczu padł rezultat 3:3. Dwa trafienia dla gości zanotował Marcin Konopka, jedno dołożył Sebastian Kapała.

Orla nadal prowadzi w rozgrywkach. Ma cztery punkty przewagi nad Prosną Chocz-Kwileń i pięć - nad Awdańcem Pakosław.